Доступність посилання

ТОП новини

Баку прикривається перед Заходом «ікряною дипломатією»


Влада Азербайджану на чолі з Ільхамом Алієвим переобрана на третій термін поспіль. Але вибори, на думку експертів, позначились грубим застосуванням адмінресурсу, відвертими порушеннями прав громадян і намаганням офіційного Баку переконати Захід, що в Азербайджані зі свободою волевиявлення все гаразд.

Майже 50 років тому легендарний вже британський рок-ансамбль «Бітлз» сказав світові, що «за гроші не можна купити моє кохання».

Але влада довгодіючого президента Азербайджану Ільхама Алієва з її бурхливими потоками в скарбницю мільярдів нафтодоларів тепер, як виглядає, схильна довести невірність слів пісні легендарної «співучої четвірки».

Наприкінці жовтня приблизно 600 вашингтонських лобістів і «проштовхувачів» зібралося в колонних залах будівлі Національного музею США у Вашингтоні на шикарний обід та яскраве шоу, котрі спонсорували члени Спілки Азербайджан-США. Банкет відвідав голова Спілки і колишній конгресмен США Ден Бартон. На події також був представлений «почесний комітет гостей», включно з четвіркою сенаторів та «чортовою дюжиною» (13) конгресменів США.

Аналітик з відомого The Conway Bulletin Джошуа Нунан, також був на цих урочистостях. Він сказав Радіо Свобода:

Вони пригостили колишніх конгресменів, людей із ЗМІ у Вашингтоні. Також багато людей, котрі лобіюють за них, були тут
Джошуа Нунан
«Я думаю що це були для них корисні зусилля, бо вони пригостили колишніх конгресменів, людей із ЗМІ у Вашингтоні.Також багато людей, котрі лобіюють за них, були тут. Було навіть трохи цікаво. Це виглядало, як блискуче зібрання»,– каже Нунан.

Натиск Баку на Заході є «систематичним» та «агресивним»

Щедрий святковий стіл та багате шоу в будівлі Національного музею США у Вашингтоні є якраз частиною агресивної стратегії Баку під назвою «дипломатія ікри», коли використовується купа подарунків, солодких пирогів з кремами та багато інших стимулів, щоб перемістити думки творців великої політики на користь офіційного Азербайджану.

Колишній посол США в Баку, Річард Козларіч, сказав Радіо Свобода, що «ці зустрічі лише ще раз доводять контраст між реальністю та байками про Азербайджан».

Представник аналітичного центру ЄС у Берліні, Європейської ініціативи стабільності (ESI), Джеральд Кнаус, каже Радіо Свобода, як ускладнює роботу міжнародних правозахисників у європейських установах оця азербайджанська «дипломатія ікри»:

Ця «ікряна дипломатія» включає в себе систематичний підхід до процесу «створення друзів» та запрошення людей у великій кількості
Джеральд Кнаус
«Ця «ікряна дипломатія» включає в себе систематичний підхід до процесу «створення друзів» та запрошення людей у великій кількості. Багато членів Парламентської асамблеї Ради Європи були запрошувані щороку до Баку «проільхамівськими» неурядовими організаціями чи безпосередньо урядом Ільхама Алієва. Це супроводжується агресивним «проштовхуванням», обіцянками, а потім пропозиціями для гостей добрих гонорарів за лобіювання перед чільниками Європейської Ради у інтересах доброго обличчя для Баку», – зауважєу Кнаус.

У звіті Європейської ініціативи стабільності (ESI ) є чимало фактів, як влада Баку перетягує на свій бік німецьких посланців з ПАРЄ, а ті захищають нібито демократизм навіть останніх президентських виборів у Азербайджані. ESI також наводить факт, що із 50 міжнародних організацій і груп, які спостерігали за останніми виборами в Баку, 49 головним чином пов’язані з фінансування на базі «дипломатії ікри». Лише ОБСЄ назвала жовтневі вибори Ільхама Алієва на третій термін «недемократичними та невідповідними міжнародним стандартам». Баку все сильніше погрожує ОБСЄ згортанням співпраці.

Хоча Джошуа Нунан каже Радіо Свобод з приводу гучного банкету в колонному залі Вашингтона:

«Публічна дипломатія Баку корисна тим, що вона звертається до відомих особистостей в столиці США, але це не буде мати довготривалого успіху, якщо безпосередньо представники законодавців не будуть тут задіяні. Без такої співпраці, це лише намагання залучення до реальних проблем питань, котрі не мають з реалізмом нічого спільного. Ви не намагаєтеся зачіпати політику на більш глибокому рівні», – зазначає Нунан.

Матеріал підготували Василь Зілгалов і Robert Coalson

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG