Доступність посилання

ТОП новини

У Криму завершують збір «урожаю» рожевої солі


Сімферополь – У північному Криму завершується «збір» унікальної рожевої солі. Із чеків солоних озер Сасик-Сиваш, Мойнаки і затоки Сиваш, розташованих на півночі Криму, цього року вивезуть понад 10 тисяч тон цієї дивовижної сировини.

Сіль рожевого кольору з Криму вивозили ще українські чумаки кілька століть тому. Найбільші обсяги її видобутку були зафіксовані наприкінці 19-го століття, коли кримські солевари продавали понад 75 тисяч тон солі.

Рожевий колір сіль отримує через високий вміст природного бета-каротину. Виробляє його у солоній воді північнокримських озер і заток мікроскопічна водорість Dunaliella salina. Саме цей бета-каротин захищає маленьку рослину від убивчої солі та сонячної радіації.

Після сонячного теплого літа вода в мілких водоймах Криму випаровується і бета-каротин разом із морським йодом, магнієм та бромом потрапляє у структуру соляних кристалів, що ростуть.

Соляні промисли на півострові кілька разів занепадали, і востаннє їх відродили наприкінці 90-х років 20-го століття. З того часу, залежно від погоди, з вересня по листопад тисячі тон рожевої солі з північного Криму продають не лише в інші регіони України, але й до Росії, країн Європейського Союзу, а цього року планують і до Японії, оскільки сіль підвищує імунітет людини, виводить радіонукліди і не має побічних ефектів.

Рожеву сіль, добуту в Криму стародавнім способом природного гелеовипарювання, використовують як в харчовій, так і в косметичній і медичній промисловості.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG