Доступність посилання

ТОП новини

До Ради ООН із прав людини обрали країни, які критикували за порушення цих прав


Емблема Ради ООН із прав людини
Генеральна асамблея ООН обрала сьогодні до складу Ради з прав людини низку країн, які зазнавали критики правозахисників через порушення в них прав людини, попри протести цих правозахисників.

Зокрема, до ради обрані Алжир, В’єтнам, Китай, Росія й Саудівська Аравія, які, як нагадала правозахисна організація Human Rights Watch, відмовляли ООН у можливості перевірити звинувачення в порушеннях прав людини в цих країнах, а також Куба.

Як заявила один із керівників організації Пеґґі Гікс, наступним часом правозахисникам у Раді з прав людини не буде чого робити.

Крім того, до складу ради обрали Велику Британію, Марокко, Намібію, Македонію, Мальдіви, Мексику, Південну Африку і Францію.

Ці країни з 1 січня наступного року замінять інші 14 країн, повноваження яких спливуть.

Членів Ради з прав людини ООН обирають таємним голосуванням у Генеральній асамблеї на трирічний термін, при цьому щороку переобирають приблизно третину з загалом 47 членів, місця яких розподіляються за принципом географічного представництва: 13 членів ради представляють африканські держави, ще 13 – азійсько-тихоокеанські держави, 6 членів – східноєвропейські, 8 – латиноамериканські й карибські, і решта 7 місць припадає на західноєвропейські країни й інші, які не ввійшли до попередніх груп.

Рада з прав людини ООН була створена 2006 року на місці аналогічного попереднього органу, Комісії з прав людини ООН, яку ліквідували саме через різку критику на її адресу за те, що її членами ставали країни-порушниці прав людини.
XS
SM
MD
LG