Доступність посилання

ТОП новини

Митний союз нагадує Берлінську стіну? (Огляд преси)


Київ – Найбільше постраждав від торговельної війни між Україною та Росією імідж Митного союзу, стверджує газета «Сегодня». Видання пише, що путінське дітище вже не виглядає чимось привабливим. Настільки ж був зіпсований імідж соцтабору після зведення Берлінської стіни. Російські торгові обмеження стали такою собі стіною навпаки: вони покликані не втримати у світлому майбутньому, а загнати туди силоміць. Хто повірить у перспективний і взаємовигідний союз, якщо він використовує найжорстокіші санкції? Примус завжди виглядає відштовхуюче, нагадує газета і переконує, зараз Кремль програв більше, ніж в роки холодної війни. Берлінська стіна виглядала дуже негарно, але свою справу таки робила і зупиняла потенційних перебіжчиків. А російська торговельна стіна дискредитує Митний союз, не приносячи бажаних результатів. Стаття називається «Берлінська стіна навпаки».

Більшість українські банкірів не вірять у прогнози міжнародних рейтингових агенцій про різку девальвацію гривні, переконує газета «День». Бо підстав для здійснення таких прогнозів в Україні немає. Навівши кілька факторів стабільності гривні, видання запитує – кому вигідно підігрівати розмови довкола ослаблення національної валюти? По-перше, фінансовим спекулянтам, адже у них є можливість дешево купить українські єврооблігації, а потім дорого продати. Про інших зацікавлених «День» розповідає у матеріалі «Кому потрібна девальвація гривні?».

Урядовий заклик до українців про необхідність зменшення споживання природного газу і заміну його будь-якою можливою альтернативою, на місцях обернулося доволі складним завданням, констатує газета «Голос України». Бо з одного боку, дуже хочеться довести, що можна обійтися без дорогого імпорту. З іншого – ніщо так не піднімає авторитет місцевої влади і не тішить селян, як підведення газопроводів до їхніх осель. Як в такій ситуації знайти золоту середину? І хто наживається на газових балонах для селян йдеться в статті «Чи всі задоволені такою альтернативою?».

В Україні стартував перший моніторинг якості освіти учнів 5- х і 10- х класів. Упродовж місяця школярі пройдуть тести з основних предметів. Проти моніторингу виступив комітет Верховної ради з питань освіти і науки, а також громадські організації, які сумніваються в об'єктивності дослідження. Чи мають вони на це причини розповідає «Комерсант Україна» у публікації «Суцільне навчання».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG