Доступність посилання

ТОП новини

З українського Forbes ідуть журналісти. Через тиск «Сім’ї»?


Київ – 14 співробітників «Forbes-Україна» звільнюються через «спроби змінити редакційну політику». Про це йдеться у їхньому колективному зверненні. Між тим, власники та керівництво видання вважають, що проблема у самих журналістах, які «націлені на отримання особистих PR-дивідендів». Медіа-експерти ж не виключають, що найближчим часом варто очікувати масових звільнень і в інших ЗМІ, які так чи інакше контролює «Сім’я» президента, адже керівництво цих ЗМІ напередодні президентських виборів лише посилюватиме цензуру.

«Дякуємо, що читали нас увесь цей час», – звернулися востаннє до своїх читачів 13 журналістів і арт-директор «Forbes-Україна» і поставили підписи під колективним зверненням про бажання звільнитися. Серед тих, хто пішов, зокрема шеф-редактор сайту Олександр Рубан та його заступник Катерина Коберник, а також шеф-редактор журналу Борис Давиденко.

Останній у коментарі Радіо Свобода зазначив, що виробничі дискусії, як і у кожному виданні, у «Forbes-Україна» виникали регулярно, однак проблемного характеру вони набули після нещодавньої зміни власників журналу і їхньої розмови з колективом, у результаті якої одній із журналісток запропонували звільнитися через «неповажне ставлення до нового керівництва». Останньою ж краплею стало намагання вплинути на тематику та зміст матеріалів.

«Співробітникам сайту дали зрозуміти, що змінюється інформаційна політика, а відтак політиці буде приділятися менше уваги, буде невеликий перелік тем, про які матеріали писати не будуть. Змінилась система прийому заявок (на матеріали – ред.), система редагування. І коли співробітники сайту висловили незадоволення, їм запропонували подумати про те, щоб піти з видання», – розповів він.

Конфлікт був закладений попередніми керівниками – головний редактор

Ані на сайті самого видання, ні на його офіційних сторінках у соціальних мережах жодної інформації про звільнення співробітників наразі немає. Натомість офіційні заяви гендиректора «СЄПЕК-медіа» Юрія Ровенського та головного редактора «Forbes-Україна» Михайла Котова є на сайті «Українського медіа-холдингу» (інша назва – UMH group), якому належить журнал.

У них зокрема йдеться про те, що ситуація зі звільненням журналістів є «звичайною управлінською історією» і вона «не має жодного стосунку до впливу на інформаційну політику чи до керівництва медіа холдингу», а пов’язана з особистими якостями журналістів, які «націлені на отримання особистих PR-дивідендів» та «додаткових преференцій».

«Конфлікт всередині колективу був закладений попередніми керівниками редакції і рано чи пізно призвів би до чогось подібного…. Цей крок мені не зрозумілий напередодні підписання угоди про незалежність редакційної політики, домовленість про яке була досягнута минулого тижня», – наголошує у своєму коментарі головред українського Forbes Михайло Котов.

Без аудиторії і впливу?

Директор Інституту масової інформації Оксана Романюк прогнозує, що ситуація, яка склалася навколо українського Forbes, похитне довіру його аудиторії, а відтак і впливовість видання.

«Без колективу професійних журналістів ці ЗМІ вже не будуть мати того впливу на аудиторію, який вони мають зараз. Тому що ЗМІ – це не просто вивіска. Насправді, ЗМІ роблять саме професійні журналісти. І якщо вони (керівництво «Форбс» – ред.) наберуть нову, молоду команду, як вони планують, і ці молоді люди будуть виконувати їхні вказівки і писати позитивну інформацію, це шлях в нікуди, шлях до знищення ЗМІ», – застерігає експерт.

Що ж до журналістів, то, за словами Романюк, їхній професійний розвиток наразі під загрозою, адже більшість видань нині контрольовані «Сім’єю», а відтак невід’ємним елементом їхньої редакційної політики є цензура, яка особливо загострюватиметься напередодні президентських виборів.

У зв’язку з цим Романюк не виключає масових звільнень найближчим часом і в інших, підконтрольних «Сім’ї», виданнях.

Журналісти Forbes не залишать професії

До слова, минулого року подібна ситуація склалася навколо грузинського Forbes, коли через нібитото втручання видавця в редакційну політику звільнився його головний редактор.

Що ж до співробітників українського Forbes, які виявили бажання піти, то вони наразі доробляють поточний номер журналу. Підписаних керівництвом заяв про звільнення вони поки що не бачили, але у будь-якому разі планують і надалі займатися журналістикою.

Тим часом у соціальних мережах тривають активні дискусії щодо ситуації, що склалася навколо журналу.

Від 5 листопада «СЄПЕК-медіа», яка керує медіа-активами групи компаній СЄПЕК бізнесмена Сергія Курченка (за даними деяких ЗМІ, наближеного до родини президента Віктора Януковича), розпочала операційне управління UMH group, достроково закривши угоду купівлі-продажу 99% цього медіа-холдингу. Окрім Forbes, йому зокрема належать такі бренди, як Vogue, «Кореспондент», «Фокус», «Теленеделя», i.ua, bigmir.net, football.ua, «Ретро-FM», «Наше радіо», «Europa Plus», «Авторадіо», «Аргументи і факти», «Комсомольська правда».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG