Доступність посилання

ТОП новини

Якщо хтось завезе вірус поліомієліту в Україну – може бути епідемія


Київ – Понад половині українських дітей через недовіру до системи охорони здоров’я та якості вакцин батьки відмовилися робити обов’язкові щеплення. Тепер в країні спостерігаються спалахи захворювання на кір, як зараз у Рівненській області, фіксувалися випадки дифтерії. Дитячий фонд ООН попередив Україну про небезпеку виникнення епідемії поліомієліту.

Людство, завдяки щепленням, вже майже подолало поліомієліт наприкінці минулого століття. Однак історія показала, що у районах соціальних катастроф, як-то в Сирії чи Нігерії, де триває громадянська війна, вірус поліомієліту активізується й знову починає вражати найуразливішу верству населення – дітей.


Сучасне покоління батьків в Україні не знає, що таке поліомієліт, оскільки всі вони в дитинстві пройшли через обов’язкові щеплення. Наприкінці 50-х років, коли тисячі дітей щороку залишалися інвалідами через поліомієліт, батьки боролися за щеплення. Завдяки цьому виросли покоління, які нічого не знають про це захворювання й тепер, і через необізнаність відмовляються від щеплень, пояснює ситуацію головний дитячий імунолог Києва, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Федір Лапій.

«Залежно від регіону, у нас рівень охоплення від річної потреби – близько 50-60 відсотків трьома дозами на першому році життя. Минулого року було 80 відсотків, а от позаминулого року – лише 30. І хоч є якась тенденція до зростання, нас ці відсотки не задовольняють. Йде накопичення відсотків (невакцинованих дітей – ред.), а вірус можуть завезти біженці з Сирії або туристи, які були в Ізраїлі, де вірус циркулює, але населення не хворіє, бо провакциноване», – розповів імунолог.

Молоді не знають, що таке поліомієліт, бо їхні батьки їх провакцинували
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:15:12 0:00

Імунолог Федір Лапій закликає батьків зібрати усю необхідну інформацію перед тим, як вирішувати робити щеплення своїм дітям чи ні. Ризик захворіти у непровакцинованої дитини неспівмірно більший за ризик ускладнення після щеплення.

12.11.2013
Через відмову від щеплень в Україні може бути спалах поліомієліту?

Лікарі радять радитися зі спеціалістами і не довіряти «сумнівним джерелам» далі

«Масова планова вакцинація – це єдиний спосіб контролю епідемічних захворювань. Іншого шляху не існує», – стверджує фахівець з теорії ризиків і прикладних питань безпеки Юрій Костюченко.

Батьки відмовляються, бо не довіряють якості вакцин і МОЗ?

Зараз батьки масово відмовляють в Україні від вакцинації через недовіру до системи охорони здоров’я та якості вакцин, вважають експерти. Випадки, коли смерть дитини чи проблеми зі здоров’ям пов’язувалися зі щепленням не були оперативно досліджені, а відтак результати експертиз потонули і загальному інформаційному збуренні, викликаному прецедентом. Висновки про те, що причиною смерті була не вакцина, уже не досягли свідомості наляканих батьків.

Чи роблять мами щеплення своїм малюкам?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

«За статистикою, більшість випадків ускладнень – це, по-перше, неякісні вакцини (корупція і крадіжки у владі), і по-друге, брак елементарної освіти, неуважність і байдужість медперсоналу (деградація освіти і системи охорони здоров’я, тобто таж корупція…). Шлях виправлення ситуації – не боротьба зі щепленнями, а громадянська дія, відповідальний вибір і контроль влади, освіти, лікарів, тобто тих, хто має надавати нам послуги і забезпечувати якість життя», – написав Юрій Костюченко у коментарі до матеріалу про щеплення на сторінці програми «Ми разом» у мережі «Фейсбук».

Зараз в Україні спалах кору

За останні 7 років, через велику кількість непровакцинованих дітей та перебої з постачанням вакцин, рівень захворюваності на кір зріс в Україні у 130 разів. Такого не спостерігалося від повоєнних часів. У Рівненській області зараз спалах захворювання на кір. У лікарнях області на початок листопада перебувало більше 50 дітей.

12.11.2013
Кір атакує – вакцини немає

В Україні за останні 7 років рівень захворюваності на кір зріс у 130 разів далі

Забезпечення регіонів вакциною має плануватися з огляду на його особливості. Для ефективного вирішення проблеми забезпечення вакцинами мають злагоджено працювати керівники управлінь хорони здоров’я і МОЗ.

Щеплення у державних медичних закладах в Україні є безкоштовним. Якщо співробітники пологового будинку вимагають у породіллі оплатити вакцинацію новонародженого – це порушення закону.

Якщо ж батьки хочуть щепити дитину іншою вакциною, вони можуть це зробити у тих закладах, які вони оберуть, і потім принести відповідну довідку педіатру за місцем проживання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG