Доступність посилання

ТОП новини

«Опора» заявляє про рекордну кількість кандидатів-двійників на виборах 15 грудня


Громадянська мережа «Опора» заявляє про рекордну кількість кандидатів-двійників, однофамільців, зафіксовану на повторних виборах. Про це йдеться у звіті за результатами спостереження за виборчою кампанією в п’яти проблемних округах – номер 94, 132, 194, 197, 223.

Зокрема, за даними спостерігачів, у виборчому окрузі № 223 документи на реєстрацію, окрім кандидата від ВО «Свобода» Юрія Левченка, подали ще два Юрії Левченки. Також в останній відведений законом день документи до ЦВК подали лідер руху «Кияни передусім!» Віктор Пилипишин (шляхом самовисування) і його двійник, зауважують в «Опорі».

«У ОВО № 94 зареєстровано два двійники кандидата від ВО «Батьківщина» Віктора Романюка, а також двійники відомих політиків, які розглядалися як потенційні кандидати на повторних виборах 2013 року: два Сергії Власенки і один Остап Семерак. Був знятий з реєстрації (на підставі особистої заяви) Юрій Кармазін – двійник іншого кандидата у народні депутати, члена «Партії Захисників Вітчизни» Юрія Кармазіна. У ВО № 194 балотується Олег Свинарчук та Андрій Свинаренко. За даними «Опори», в ЦВК на розгляді є подання самовисуванця, який є однофамільцем кандидата від опозиції Миколи Булатецького. А у ВО № 197 зареєстровано кандидата Андрія Губського, який є однофамільцем потенційного учасника виборів, Богдана Губського», – йдеться в звіті.

Рекордна кількість кандидатів-двійників, однофамільців зафіксована на повторних виборах», – наголошують спостерігачі.

Як заявляють в «Опорі», загалом повторюється ситуація парламентських виборів 2012 року, коли у ЦВК було зареєстровано 44 «двійники».

«Використання подібних маніпулятивних технологій дезорієнтує виборців і підриває їх довіру до процесу. Окрім того, очікуваним ефектом від великої кількості зареєстрованих мажоритарних кандидатів буде значний відсоток змарнованих голосів», – наголошують спостерігачі.

Повторні вибори в в п’яти проблемних округах призначені на 15 грудня.
XS
SM
MD
LG