Доступність посилання

ТОП новини
25 Лютий 2018, Київ 02:21

У Римі почався тиждень вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні


В італійській столиці почалися заходи в рамках вшанування пам’яті загиблих під час Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Римський тиждень пам’яті розпочався з виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців». У палаці Валентіні представлені кілька десятків постерів із документальними архівами і свідченнями очевидців, які пережили голод 30-х років. Експозиція буде відкрита до 27 листопада.

На вівторок запланована презентація книжки «Українські зошити» італійського художника Ігорта (Ігоря Тувері). Це збірка графічних малюнків-коміксів про життя в Україні часів комунізму і, зокрема, в період Голодомору. Автор називає свою книжку «репортаж у малюнках», який він створив на основі спілкування з очевидцями, побувавши в Україні кілька років тому.

Одна з найпомітніших подій римського тижня пам’яті – наукова конференція за участі українських та італійських дослідників: із доповідями виступатимуть професори Оксана Пахльoвська, Володимир Сергійчук, Джованна Броджі, Джулія Ламі та інші.

23 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, в греко-католицькому соборі Святої Софії відбудеться літургія, яку очолить глава УГКЦ Святослав Шевчук. Там само відбудеться панахида за загиблими.

Наступного ранку в неділю представники української громади в Італії візьмуть участь у богослужінні на площі Святого Петра. Спільно із папою Римським Франциском вони молитимуться за жертв голодоморів під час традиційної молитви «Ангел Господній».

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG