Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2019, Київ 10:25

«Ув’язнення Тимошенко – це безчестя» – автор резолюції Сенату


Сенатор від штату Іллінойс Ричард Дурбін, представляючи резолюцію, продемонстрував її візуально, пропонуючи сенаторам фото дворічної давності з зали суду, де оголошували вирок Тимошенко.

За словами американського законодавця, тюремне ув’язнення Юлії Тимошенко визнано політично мотивованим більшістю міжнародних інституцій, включно з Європейським судом з прав людини. Це ув’язнення, за словами конгресмена, нагадує сценарії, які можна спостерігати у Білорусі, де конкурентів президента Лукашенка кидають до в’язниці.

Сенатор Дурбін нагадав, що доля України визначальна для майбутнього регіону:

«Коли я відвідав Україну у травні минулого року, я зустрівся з президентом Януковичем, прем’єр-міністром та міністром закордонних справ. Я був вдячний, що вони знайшли для мене час. Під час усіх цих зустрічей я піднімав питання ув’язнення пані Тимошенко, сподіваючись, що проблема буде вирішена».

«Вони непрямо завірили мене, що справа буде вирішена… Та, не зважаючи на все, сьогодні понад рік після цього і за пару тижнів до важливого моменту, коли Україна може закріпити свої стосунки з Заходом можливим підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, пані Тимошенко досі перебуває у в’язниці».

Сенатор Дурбін назвав факт ув’язнення Тимошенко не просто соромом. За його словами – це безчестя. На думку американських законодавців, ув’язнення політичного опонента Віктора Януковича також відволікає від серйозніших справ і завдань, які стоять перед Україною:

«Це грає на руку президенту Росії Путіну, для якого немає нічого важливішого, як побачити зрив домовленостей між Україною та Європейським Союзом щодо Угоди про асоціацію. Чому лідери України піддаються на травлю з боку Росії та підривають можливості своєї країни укріпити її економічний потенціал через просту образу на колишнього прем’єр-міністра? Я шокований».

Впливовий законодавець-демократ, виступаючи з трибуни Сенату, нагадав своїм колегам, що Україна є партнером і союзником США. Але, за словами Дурбіна, приєднання до спільноти демократичних держав передбачає повагу до демократичних принципів і, перш за все, верховенства права:

«Приєднання до демократичної спільноти означає, що ви не можете просто кидати свого політичного опонента до в’язниці через розходження у підходах щодо державної політики. Ви замість цього пропонуєте кращі ідеї і перемагаєте на виборах».

За словами Дурбіна, він та його колеги від обох партій, які підтримали резолюцію, до останнього сподівався, що питання Тимошенко таки буде вирішено. Особливо велику надію вони покладали на місію Кокса-Квасневського, сподіваючись, що рішення буде прийнято до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі. Але, коли минулого тижня Верховна Рада вирішила відкласти голосування щодо законопроекту, який дозволив би відпустити Юлію Тимошенко на лікування до Німеччини, сенатори вирішили винести резолюцію на голосування в Сенаті:

«Саме тому сьогодні, з певним розчаруванням, разом з колегами ми вирішили ухвалити цю резолюцію в Сенаті США. Ще є час знайти вихід із ситуації до саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, який відбудеться наприкінці цього місяця. Тому я ще сподіваюсь, що наші партнери в Україні знайдуть достойний вихід із ситуації, поставлять інтереси країни перед власними страхами і звільнять пані Тимошенко», – заявив сенатор Ричард Дурбін.

Дивитись коментарі (4)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG