Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 19:55

Голодомор охоплював територію з понад 22 мільйонами населення – Марочко


Щонайменше 7 мільйонів людей загинули від Голодомору 1932-33 років. Ця цифра підтверджена співставленням рівня смертності та кількості населення на охоплених голодом територіях, заявив Радіо Свобода голова Асоціації дослідників Голодомору професор Василь Марочко.

Голодомор 1932-33років охоплював територію, яка зараз дорівнює площі 17 областей України. Найвища смертність – 50-70% була у Калинівському районі Вінниччини і в Уманському районі.

«Спираючись на низку джерел, де конкретно була зафіксована у багатьох доповідних записках порайонна смертність на рівні 25-30%, а також у тих 292 районах, які я обстежив, смертність не була меншою від 30%. Тож, якщо голод охоплював територію, де проживали 22,2 мільйона людей, то виходить, що померло щонайменше 7 мільйонів», – стверджує історик.

Згідно з дослідженнями, «на Дніпропетровщині був 51 район, із них 49 охоплено Голодомором. Це близько 3 мільйонів, Харківщина – 3,2 мільйона, Одещина – 2,2».

Тож, на думку Василя Марочка, це вказує на інші цифри, аніж ті, які називають зарубіжні експерти.

«Для мене особисто не є важливим 5, 7 чи 10. Це важливо для науки. Але для того, щоб говорити про геноцид, достатньо 1,5 мільйона мирного населення, знищеного у такий жорстокий спосіб», – наголосив голова Асоціації дослідників Голодомору.

Натомість, демограф Олег Валовина з проекту Гарвардського університету оперуючи даними переписів 1926 і 1937 років, називає цифру 4,9 мільйона. Про свої висновки дослідник заявив на міжнародній науковій конференції 22 листопада у Київському національному університеті імені Шевченка, куди приїхали дослідники голодоморів з Канади, Великобританії, Росії та України.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG