Доступність посилання

ТОП новини

Британці розчаровані, українці обурені


Акція на підтримку українського Євромайдану у Лондоні
Лондон – Велика Британія розчарована рішенням уряду України про зупинення приготуваннь до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ назвав крок прем’єр-міністра Азарова «згаяною можливістю».

Українці, які живуть у Британії, не згодні миритися з втратою можливостей для своєї Батьківщини. Упродовж кількох днів активісти влаштовують демонстрації у Лондоні, наполягаючи, що майбутнє України у Європі.

Перший мітинг відбувся у суботу на площі перед будівлею британського парламенту. Понад півтори сотні людей, які координували дії з допомогою інтернетних мереж, зокрема на Facebook, вийшли з українськими прапорами та гаслами за зближення України з Євросоюзом.

Директор Українського інституту в Лондоні Андрій Гундер звернув увагу на те, що більшу частину учасників демонстрації становили молоді люди – українські студенти, які турбуються про краще майбутнє і для своєї країни, і для себе.

Зараз ми робимо вибір між минулим і майбутнім. Тепер від багатьох, зокрема студентів, можуть забрати їхнє майбутнє
Андрій Гундер
«Зараз ми робимо вибір між минулим і майбутнім. Тепер від багатьох, зокрема студентів, можуть забрати їхнє майбутнє», – сказав Андрій Гундер Радіо Свобода.

Заява британського міністра

Раніше саме про загрозу втрати можливостей для України заявив і британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ, який висловив «розчарування» рішенням уряду Азарова.

За словами міністра, угода про асоціацію з ЄС є «найкращою можливістю для України модернізувати і трансформувати її інституції та економіку, а також побудувати більш заможне та стабільне майбутнє для українського народу».

Орися Луцевич, аналітик Лондонської неурядової аналітичної установи Chatham House, також була на одному з мітингів і тримала у руках гасло «Україна хоче Європи».

Сьогодні багато українців вважають, що Україна належить не їм, і це – основне, що ми повинні змінити
Орися Луцевич
«Європа зараз переживає не найкращі часи економічно, як зрештою не лише Європа, але й Сполучені Штати і країни навіть в Азії. Але Європа, я хочу сказати для тих українців, які вагаються, побудована на тих принципах які дозволять забезпечити (економічне) зростання і воно буде. Бо у Європі є інституції і цінності, які забезпечують можливість розвитку ініціативи та індивідуальної власності, індивідуальних цінностей, які допомагають розвивати свою країну, бо вони мають частку цієї країни. Сьогодні багато українців вважають, що Україна належить не їм, і це – основне, що ми повинні змінити. Ми повинні зрозуміти, що працюючи краще сьогодні, ми будемо жити в кращій країні, а цінності які є у Європі нам допоможуть це зробити краще і швидше», – сказала Орися Луцевич, відкинувши припущення, що теперішній Євросоюз може не відповідати інтересам українців.

Щоденні мітинги

Минулої неділі на другий український мітинг у Лондоні зібралося майже вдвічі більше лондонських українців, ніж у суботу.

Близько 300 людей зійшлися під проєвропейськими гаслами вже в іншому місці – біля монумента князю Володимиру, що неподалік посольства України у Великій Британії.

Демонстранти у Лондоні усвідомлюють, що їхні акції за тисячі кілометрів від України є символічними, але вважають за потрібне використати всі нагоди, щоб виявити солідарність із тими силами в Україні, які підтримують європейські цінності.

Зараз лондонські українські активісти кажуть, що будуть збиратися на мітинги солідарності і сьогодні (у понеділок) і кожного дня, допоки акції протесту тривають у Києві та інших українських містах.

А британський уряд тим часом наголошує, що Великобританія залишається прибічницею зближення України з Євросоюзом.

«Двері залишаються відчиненими і підписання (угоди) залежить від України», – йдеться у заяві міністра закордонних справ Вільяма Гейґа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG