Доступність посилання

ТОП новини

Україна з єврогравця стала заручником Кремля (огляд преси)


Київ – Коли вщухнуть пристрасті навколо євроінтеграції, на поверхню спливуть наслідки й значення рішення українського уряду припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію. Головні наслідки, на думку дописувача газети «День», будуть зовнішньополітичними й визначать подальше погіршення й без того не найкращих позицій України у відносинах із могутніми сусідами. Торг напередодні Вільнюського саміту на короткий час наділив Україну непропорційно значними переговорними перевагами. Скористатися ними можна було набагато ефективніше – ось основний сумний підсумок подій 21 листопада, переконаний дописувач. «Жереб кинуто», «ставки зроблені» – з цієї миті Україна більше не є гравцем, що ухвалює рішення, стаючи заручником рішень інших. На перший погляд основний банк зірвала Росія. Але такого роду перемога для неї може виявитися пірровою. Ціна, яку, вочевидь, довелося сплатити, вимагає надмірної витрати ключових для сьогоднішньої Росії ресурсів. У світлі всього цього ухвалене українським урядом рішення виглядає чимось «більшим, ніж злочин, – помилкою». Зроблений хід, на думку дописувача, став одним із найслабкіших можливих рішень. Він забирає всю ініціативу й позбавляє переговорних переваг в обмін на тактичні виграші. Це стає дорогою й дуже небезпечною традицією української зовнішньої політики. Стаття називається «...Це – помилка».

Експерти газети «Україна молода» переконані, що Москва наразі запропонувала Януковичу більше, ніж Брюссель чи Вашингтон. Але, на думку експертів, не всі учасники цього багатокутника сказали своє останнє слово в «заохоченні» та «переагітовуванні» Києва. Зокрема, ЄС задіяв додаткові механізми, аби таки спонукати Україну до асоціації. Докладніше йдеться в статті «Двері Європи відчинені досі».

Велика кількість бійок і сутичок з міліцією – один із чинників, який відрізняє нинішні київські Євромайдани від Майдану-2004. Про те, наскільки ці сутички виправдані та які матимуть наслідки, газета «Україна молода» розповідає у статті «Прослушка» опозиціонерів чи запобігання терактів?».

Нині спостерігається незрозуміла тактика МВС, констатує дописувач газети «День». Десь – не виправдана жорсткість, десь – абсолютна стриманість, чим узагалі славиться українська міліція у кризових ситуаціях. Автор статті пише, що керівництво різних підрозділів у різних областях і навіть у різних регіонах Києва отримує команди з різних центрів. Дописувач також пропонує кілька «листопадових тез» на партійні теми. Він вважає, що зараз «криза жанру всіх українських партій», а їхній партійний арсенал на кшталт «з прапором постояти» так і не оновився за останні 9 років. Про те, що варто робити партійним лідерам та їхнім консультантам, дописувач радить у статті «Листопадові тези», або Дещо про українські партії в контексті Євромайданів».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG