Доступність посилання

ТОП новини

«Янукович не може звинувачувати нікого, окрім себе» (світова преса)


Репортажі з Євромайдану у Києві та спроби аналізу кроків президента Віктора Януковича й далі домінують у повідомленнях міжнародних ЗМІ про Україну.

Американська International New-York Times порівнює теперішні антиурядові протести в Україні з Помаранчевою революцією. Кореспонденти зауважують, що зараз українці дивляться на ситуацію дуже прагматично. «На відміну від 2004 року, вони (учасники протестів) кажуть, що повністю зосереджені на питаннях підвищення рівня життя. Вони хочуть, щоб Україна стала на шлях набуття членства в ЄС. Аби вони могли користуватися тими перевагами, якими користуються в сусідній Польщі, а також у колишніх радянських республіках Балтії».

І знову в International New-York Times, але вже розділі «Міжнародні погляди» можна прочитати статтю Романа Волчука – британського науковця з українським корінням, який пише: «Пан Янукович не може звинувачувати нікого, окрім себе за цей безлад. Він виявився повністю неспроможним окреслити своє бачення майбутнього країни. Приєднання до ЄС означало б політичні реформи, українські компанії були б змушені витримувати жорстку конкуренцію, а також витримувати тиск Росії, зокрема у вигляді вищих цін на імпортований газ. Але це допомогло б Україні у перспективі, пришвидшивши процес демократизації, покращивши інвестиційний клімат і зміцнивши економічну конкурентоспроможність».

Інтернетне видання Huffington Post пропонує більш геополітичний кут аналізу ситуації з Україною. Колишній радник Джозефа Байдена, американський політолог Майкл Галцел вказує на деструктивну роль Росії, яка відверто гальмує Україну. «Ніхто в ЄС та США не хоче відновлювати лінії поділу Європи. Двері для справжньої співпраці з Росією повинні бути відкриті. Але після українського провалу робити вигляд, що нічого не сталося, означало б лише заохочувати Путіна до залякування інших», – пише автор.

Bloomberg BusinessWeek друкує велику статтю про стан справ на Донбасі, зосереджуючись на так званих «копанках» – нелегальних вугільних копальнях. «Копанки з’явилися на початку 90-х, коли сім’ї намагалися роздобути трохи вугілля на зиму, але вони перетворилися на великий і організований бізнес», – читаємо у статті.

«Більшою частиною неліцензованих копалень володіють злочинні мережі, які винаймають шахтарів і дають хабарі місцевій міліції, щоб вона мовчала. Оскільки вони не платять податків, соціальних внесків, не страхують здоров’я та не витрачають грошей на засоби безпеки, вугілля з копанок може бути у чотири рази дешевшим, ніж те, яке видобувають на неефективних державних шахтах», – зазначено у статті, де стверджується, що Донбас платить велику ціну за копанки у вигляді нищення довкілля та загибелі шахтарів у результаті нещасних випадків.

«Хоча вони нелегальні, копанки дуже помітні. Вантажівки з вугіллям їздять сільськими дорогами, а деякі розкопані місцевості нагадують поверхню Місяця. Однією з причин, чому міліція рідко кого заарештовує, полягає у тому, що до такого бізнесу причетні чільні політики й посадовці», – переповідає слова місцевого активіста BusinessWeek. Видання наголошує, що на його запити українське Міністерство вугільної промисловості відповіді давати не побажало.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG