Доступність посилання

ТОП новини

Харківська облрада зажадає «забезпечення порядку» в Україні


Харків – демонстрація прихильників президента Януковича
Харків – У Харкові регіонали» збирають обласну раду на позачергову сесію. Як повідомив радіо «Свобода» голова облради Сергій Чернов, на сесії обговорюватимуть суспільно-політичну ситуацію в державі. А в опозиції припускають, що влада ініціює сесії облрад у південних та східних регіонах України, щоб місцеві депутати ухвалили звернення до президента Віктора Януковича з проханням запровадити надзвичайний стан у Києві.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, говорячи про причини термінового скликання позачергової сесії, наголосив, що його колег із фракції Партії регіонів та колективи підприємств непокоїть ситуація в столиці України. Тож на порядок денний поставили питання «Про суспільно-політичну ситуацію в державі».

«Сьогодні Харківський депутатський корпус не може погодитися, коли порушується Конституція, коли провокують дії, що кояться в столиці нашої держави. І сьогодні треба всім об’єднуватися, сідати за стіл переговорів і обговорювати питання мирно, як це робиться в європейських країнах, а не вирішувати проблеми на майданах із палицями, образами, із підбурюванням людей один на одного», – зазначив Сергій Чернов.

«Сесія може бути небезпечна»

У неділю ввечері про скликання позачергової обласної сесії повідомили всіх депутатів, розповів член фракції «Батьківщина» Іван Варченко. Але він висловлює застереження.

«Сесія може бути небезпечна тим, що більшість Харківської обласної ради – регіонали – за нашими даними, можуть звернутися до президента, вимагаючи від нього запровадити надзвичайний стан по всій Україні. Зрозуміло, що політичних ігрищ на крові допустити не можна», – каже депутат від «Батьківщини» Іван Варченко.

«Інформація не відповідає дійсності»

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов спростовує подібні заяви опозиціонерів.

«Інформація не відповідає дійсності. До мене сьогодні телефонували колеги з майже більшості регіонів України. Всі зворушені подіями і ситуацією в нашій столиці. Всі, хто мені телефонував, казали, що хочуть просити і вимагати забезпечення законності й порядок на території нашої всієї держави, але не шляхом надзвичайного стану»,– уточнив Сергій Чернов.

Голова обласних депутатів Чернов засуджує насилля, якого зазнали студенти та учасники євромайдану від «Беркуту» вранці суботи. Реакцією на ці події можуть стати акції протесту, які прогнозує в Харкові Іван Варченко, член обласного штабу національного порятунку. Про плани страйків штаб обіцяє розповісти харків’янам об одинадцятій годині під час пікету під стінами обласної ради.
Загалом у Харкові акції Євромайдану проходять мирно і спокійно. Останній у неділю зібрав майже п’ять тисяч проєвропейські налаштованих харків’ян.

Дивитись коментарі (11)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG