Доступність посилання

ТОП новини

Ризик дефолту України – від Євромайдану чи від спаду виробництва?


Київ – Ризик дефолту України зростає, а кредитний рейтинг держави знижується, такі висновки роблять світові рейтингові агенції. Це є наслідком не лише падіння економіки останніх місяців, а й Євромайдану, вважають в уряді та в парламентській більшості. Проте експерти наголошують, що причина нинішньої економічні ситуації – це в першу чергу зменшення виробництва і масові протести суттєво на неї не вплинули.

Страхування українських облігацій державної позики суттєво дорожчає. Про це говорять, зокрема, працівники інвестиційного фонду «Кінто», які вважають, що вартість страховки українських облігацій державної позики зростає рекордними темпами. Водночас провайдер фінансових даних Markit повідомив, що п’ятирічні кредитні дефолтні свопи щодо українських боргів (ідеться про страховки покупців цінних паперів) показали найвище зростання за два місяці.

У вівторок український Мінфін оприлюднив заяву, що вчасно розраховуватиметься за боргами держави, попри масові акції за євроінтеграцію та відставку уряду, які тривають в Україні. Тим часом агентство Fitch заявляє, що має намір знизити кредитний рейтинг України, зокрема, й через те, що її державний борг перевищив 69 мільярдів доларів. Український рейтинг вже знизили такі агенції як Standard & Poor's і Moody's.

Ризик дефолту зменшать одночасні домовленості з Росією, ЄС та МВФ – Кінах

Українська економіка перебуває в складному стані 17 місяців, а масові протести з блокуванням урядових будівель погіршують цю ситуацію, заявив у коментарі Радіо Свобода депутат-регіонал, колишній прем’єр-міністр України Анатолій Кінах.

«За 10 місяців 2013 року промислове виробництво скоротилося на 5%, важкою є й ситуація з обслуговуванням державного боргу. Невирішене питання державного бюджету, а блокування будівлі уряду нині лише погіршує ситуацію. Необхідно у стислі терміни вирішити проблему мирним шляхом, через національний круглий стіл, уряд і Верховна Рада мають терміново підготувати новий бюджет». Проте, за словами Кінаха, ці заходи дадуть ефект, якщо паралельно українська влада нормалізує стосунки з Росією, продовжить працювати над підписанням угоди про асоціацію з ЄС та домовиться про компенсації на перехідний період, а крім того – отримає позику від МВФ.

Необхідно у стислі терміни вирішити проблему мирним шляхом, через національний круглий стіл, уряд і Верховна Рада мають терміново підготувати новий бюджет
Анатолій Кінах
Про вплив Євромайдану на економіку говорив і чинний прем’єр Микола Азаров. Він заявив, що продовження протестів може негативно вплинути на стабільність гривні, та запевнив, що в уряду достатньо сил, щоб навести лад у країні.

Зі свого боку економіст Олександр Жолудь пояснює подорожчання страхування українських цінних паперів тим, що інвестори втрачають довіру до України. Натомість він вважає, що Євромайдан на фінансову стабільність України впливає мінімально.

«Страхування українських цінних паперів від дефолту зростає в ціні – це фактично є оцінкою з боку інвесторів того, наскільки ризиковано зараз вкладати кошти в економіку України. Ця тенденція почалася у травні, й триває досі. Євромайдан став каталізатором цього процесу, а не причиною. Від нього кредитні ризики України зросли, але незначно».

Євромайдан став каталізатором цього процесу, а не причиною. Від нього кредитні ризики України зросли, але незначно
Олександр Жолудь
Олександр Жолудь називає кредитну та фінансову ситуацію в Україні складною, але не загрозливою. За його словами, різні світові кредиті рейтинги свідчать, що Україна має більший ризик дефолту, ніж Росія, але менший ніж, наприклад, Аргентина.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG