Доступність посилання

ТОП новини

Жінки застерігають чоловіків від насилля у подоланні кризи


Люди надають допомогу потерпілому після дій «Беркуту». Київ, 30 листопада 2013 року
Київ – Жіночі громадські організації, представниці правозахисних та студентських рухів закликають владу, опозицію та учасників протестів утриматися від насилля. Зокрема, харківські активістки «Жіночого консорціуму України» запитають владу, як можна було віддати наказ бити беззахисних студентів на київському Євромайдані?

«Чоловіки злетіли з котушок», – так реагують активістки українських жіночих громадських організацій на жорстоке побиття молоді у Києві на світанку 30 листопада та під час провокацій біля адміністрації президента у неділю 1 грудня. Представниці студентських і правозахисних рухів наголошують, що «Беркут» вчинив насилля проти учасників мирного зібрання під час акції «Шістнадцять днів проти насилля», що підтримується державою.

У зверненні Мережі громадських організацій «Жіночий консорціум України» засуджується застосування насильства з боку правоохоронних органів до мирних демонстрантів Євромайдану. Жінки закликають владу не вдаватися до застосування насильства в майбутньому і просять опозицію та пересічних громадян відмовитися від будь яких насильницьких методів, які можуть призвести до травмування людей.

«Сестри, скажіть своїм чоловікам – ніякого насилля»

«Сестри! Не лише на мітингах, на вулицях, в парламенті і на роботі, вдома чи по телефону голосно скажіть своєму чоловікові, синові, другу, брату, племіннику – генералу, лейтенанту, полковнику або простому солдату, політику, наймиту, провокатору, революціонеру. Будь-якому чоловікові СКАЖІТЬ – НІЯКОГО НАСИЛЬСТВА», – звертається до Українського жіноцтва член «Жіночого консорціуму України» Віра Карайчева.

На думку директора Харківського музею жіночої та гендерної історії Тетяни Ісаєвої, українська влада не побоялася пролити кров власних громадян якраз у ті дні, коли в усьому світі проходять акції проти насильства.

«Я некомфортно почуваюся у своїй державі. Я просто думаю, яке майбутнє у моєї дитини, у моєї онучки, яка буде жити в цій країні!» – каже Тетяна Ісаєва.

Студентів привезли як «скотину»?

Розгін активістів Євромайдану та штурм на Банковій засуджує і голова обласної профспілки студентів Анастасія Кобец, яка є членом громадської організації «Молоді регіони». Проте вона каже, що студентів, які беруть участь у протестах використовує опозиція.

«Більша частина молоді яку ви бачите на майданах – це представники західних регіонів України. Молодь до Києва привозять на фурах, навіть не на автобусах, просто, вибачте, як скотину. Щоб вони там на цьому морозі стояли і виконували бажання лідерів опозиції. Ранок у тої молоді починається з пляшки пива і ось хто робить революцію в країні», – говорить молодіжний лідер харківських «Молодих регіонів» Анастасія Кобец.

До того ж активістка шокована тим, як правоохоронців атакували на вулиці Банковій у Києві.

«А як ви можете гарантувати, що там немає серед того натовпу провокаторів? Зараз показують як б’ють цей «Беркут» і вони все це терплять, тому що це їхня робота. А ви вважаєте це нормальним?!» – сказала Анастасія Кобец Радіо Свобода .

«Винних покарати, невинних звільнити!» – вимога правозахисників

Натомість правозахисники бачать у діях правоохоронців пряме порушення закону. Керівник громадської приймальні Харківської правозахисної групи Людмила Клочко дійшла до висновку, що у міліції та «Беркуту» відбулася підміна понять, замість захисту людей, вони взялися карати.

Вони їх били не для того, щоб захистити будівлю
«Вони їх били не для того, щоб захистити будівлю, а для того щоб покарати. А карати – це не завдання міліції. Для цього у нас є пенітенціарна служба України до якої люди потрапляють виключно за рішенням суду», – наголошує правозахисник Людмила Клочко.

Правозахисник переконана, що батьки тих, хто постраждав від дій правоохоронців, студентство і все суспільство мають за допомогою юристів, правозахисників, а також через публічні звернення й мирні акції домогтися справедливого розслідування й покарання «злочинів від правоохоронних органів», а не невинних людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG