Доступність посилання

ТОП новини

Солідарна з Україною Польща вдягається у синьо-жовте


Фото з офіційної інтернет-сторінки міста Кельце (Польща)
Варшава – Перебігом ситуації в Україні стурбовані не тільки польські політики, а й пересічні поляки. Вони намагаються у різні способи виразити свою солідарність з українськими Євромайданами. Впродовж останніх днів у багатьох польських містах можна зауважити ознаки того, що поляки підтримують українців. Споруди, які є візитівками Вроцлава й Варшави, змінили свої звичні барви – на синьо-жовті.

У Польщі тривають різноманітні акції солідарності з українцями, які прагнуть європейської України. Крім віче, демонстрацій та конференцій, присвячених останнім подіям у Києві, поляки маніфестують свою підтримку Україні нетиповими заходами.

У місті Кельце синьо-жовтими прапорами прикрасили центральну вулицю та головну площу міста. Як кажуть організатори цієї акції, 100 українських стягів у центрі міста – це сигнал, що поляки підтримують українців, які вимагають зближення України з ЄС. Ідея вивісити в Кельцях українські знамена належить громадській організації «Кельце – наш дім». Громадську інціативу підтримала місцева влада, яка замовила пошиття сотні прапорів й постановила, що вони висітимуть аж до завершення протестних акцій в Україні.

Стадіон і найвища споруда в кольорах України

З українськими євромайданами солідаризуються у Вроцлаві. Депутати вроцлавської міської ради одноголосно ухвалили заяву про підтримку європейських прагнень українського суспільства. Вони наголошують на тому, що далеко не завжди депутатський корпус буває аж настільки одностайним. Зовнішнім виявом солідарності Вроцлава з Україною стало освітленння міського стадіону синьо-жовтими барвами. Адам Бурак, речник стадіону пояснює, що саме на цій арені влітку 2012 року відбувалися матчі футбольного чемпіонату Євро-2012.

«Це добре, що наші депутати одностайно ухвалили таке рішення, яке підтримує Україну, а ми надали цьому візуальної форми. А крім цього ми пам’ятаємо, що в 2012 році і перед чемпіонатом Євро-2012, і після нього, ми йшли пліч-о-пліч, на нас дивилася Європа і світ. Ми вважаємо, що разом потрібно бути не лише тоді коли нас усі хвалять, але й тоді коли настають лихі часи», – каже він.

Схожий до вроцлавського захід провели й у Варшаві. Мер міста Ганна Ґронкєвіч-Вальц у середу дала розпорядження освітити синьо-жовтими барвами найвищу споруду міста – Палац культури і спорту. Висота цього палацу – 231 метр, це найвища споруда у Польщі. На своєму профілі в соціальній мережі twitter Ганна Ґронкєвіч-Вальц написала, що палац стане жовто-блакитним на знак солідарності з українцями. Таку акцію солідарності ініціювали варшавські громадські діячі, серед яких є представники української національної меншини в Польщі. Помилуватися незвичним видовищем прийшли жителі та гості польської столиці. Серед інших – киянин Віталій Тукало, який зараз навчається у Польщі.

«Приємно бачити синьо-жовті барви у центрі Варшави, це наче шматочок України приїхав сюди, і не тільки ми підтримуємо наших друзів і братів, які стоять там на Майдані, але видно, що і вся Польща, ціла Варшава сьогодні підтримує той демократичний порив, який виражають українці, які виборють свої права», – ділиться він враженнями.

Найрізноманітніші форми солідарності з Україною можна побачити в польському інтренет-просторі. Чи не найяскравішу інтернет-акцію організували журналісти видання Gazeta Wyborcza. Вони розмістили на інтернет-сайті газети, а також у соціальних мережах заклик до читачів надсилати свої фотографії з жовто-блакитним плакатом у руках, на якому написано: «Ми з вами!». Журналісти хочуть зробити із надісланих фотографій фільм-послання до українців.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG