Доступність посилання

ТОП новини

У Криму громадськість вимагає покарати депутата-регіонала Кличникова


Депутат ВР Криму від Партії регіонів Володимир Кличніков
Сімферополь – У четвер кримські журналісти весь день розшукували, але так і не знайшли, анонсовані напередодні козачі патрулі. У середу багато мас-медіа і журналістів отримали на свої електронні пошти повідомлення, що з 5 грудня козача громада «Соболь» розпочинає цілодобове патрулювання залізничного та автовокзалу, а також виставляє блок-пости на Перекопі і на Чонгарі – з метою «виявлення фашистських елементів». У понеділок з подібним закликом до правоохоронців звернувся член президії кримського парламенту, регіонал Володимир Кличников, який порекомендував міліції відслідковувати всіх, хто не говорить російською мовою.

Поруч із журналістами козачі патрулі в Сімферополі розшукували і представники кримськотатарських організацій. Представник Меджлісу Заїр Смедляєв каже, що «Соболь» – небезпечна організація, її члени брали участь у багатьох заворушеннях і причетні до вбивства людини в одному з алуштинських санаторіїв, а її «отамана», російського громадянина Віталія Храмова два роки тому депортували з України за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Заїр Смедляєв
Заїр Смедляєв

Заїр Смедляєв обійшов весь сімферопольський автовокзал у пошуках козачих патрулів, але нікого не знайшов. «Я б хотів побачити їх тут і попередити про те, що жодного патрулювання ми не допустимо, але нікого не знайшли, не знайшли», – зазначив Заїр Смедляєв.

Про незаконність козачого патрулювання заявили і в міліції. Керівник відділу з громадських зв’язків Головного управління МВС України в Криму підполковник Ольга Кондрашова повідомила, що громадські об’єднання, навіть якщо вони зареєстровані, не мають право самостійно займатися охороною громадського порядку.

«Обов’язково такі дії мають бути попередньо погоджені з органами міліції і під час патрулювання обов’язково разом із представниками громадськості мають бути працівники органів внутрішніх справ», – зазначила Ольга Кондрашова.

Вона також сказала, що зараз правоохоронці перевіряють інформацію про патрулі і блок-пости скандальної козачої організації. Тим часом на запит Радіо Свобода в «Соболі» відмовилися від анонсованої з їхньої офіційної розсилки акції, назвавши повідомлення про це «провокацією» через «тимчасову втрату контролю над електронною поштою».

Андрій Щекун і петиція президенту Литви
Андрій Щекун і петиція президенту Литви
Громадськість хоче покарання високопоставленого ксенофоба – Щекун

Керівник громадської організації «Український дім», співкоординатор кримського Євромайдану Андрій Щекун каже, що в останні дні, щоб завадити акціям кримчан проти згортання євроінтеграції і жорстоких дій влади проти протестувальників, кількість провокацій на етнічному і мовному ґрунті в Криму збільшилася.

«Найбридкішою провокацією» він називає слова одного з чільних членів кримської організації Партії регіонів, керівника однієї з постійних комісій парламенту автономії Володимира Кличникова, який на початку тижня на засіданні президії Верховної Ради АРК закликав звернутися до правоохоронних органів для того, щоб вони «уважно відслідковували діяльність ініціаторів націоналістичного штибу». За словами депутата-регіонала, виявити їх буде не важко, бо «часто більшість з них жодного слова російською не знають».

Андрій Щекун розцінив цю заяву кримського високопосадовця як розпалювання міжнаціональної ворожнечі. «Крим є багатонаціональним регіоном України, де живуть етнічні росіяни, кримські татари, українці, люди інших національностей. Однозначно, ми звертатимемося до прокуратури Криму, до Генпрокуратури України. І не менше тисячі людей підпишуть такі звернення», – заявив Андрій Щекун.

За його словами, уже сьогодні кілька десятків звернень кримчан про злочин з боку і члена президії кримського парламенту-«вискокопоставленого ксенофоба» надіслані до республіканської прокуратури.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG