Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі зраділи, що в Києві не стало Леніна


Варшава Варшава розквітла українськими барвами. Понад тисяча осіб пройшли центром польської столиці, вигукаючи «Україна – це Європа!» та «Дякуємо!», яке адресувалося полякам. Марш солідарності з київським Євромайданом організували спільно з місцевою українською меншиною громадяни України, які працюють і навчаються у Польщі. Спостерігаючи за варшавським і київським Євромайданами, польські політики говорили про свою підтримку європейських прагнень українського народу.

«Київ–Варшава – спільна справа!» – у неділю це гасло лунало на головних площах і вулицях Варшави. На знак солідарності з київським Євромайданом центром польської столиці пройшли понад тисяча українців і поляків. Над колоною майоріли українські, польські та євросоюзні прапори. Поряд із українцями зі своїми національними біло-червоно-білими стягами крокували й білоруси.

Більшість учасників маршу – молоді люди, здебільшого студенти з України, які навчаються у Польщі. Мітингувальники несли транспаранти «Варшава з вами», «Мої батьки заслуговують на те, щоб жити як європейці», не бракувало й сатиричних на кшталт «Янукович, щоб ти змерз!». До маршу, організованого українцями, приєдналися польські громадські діячі, колишні дисиденти, а також політики.

Євробюрократи мусять щось зробити, поки не пізно – Коваль

Павел Коваль, депутат європейського парламенту, прийшов на марш солідарності зі своїм сином. Звертаючись до присутніх, він сказав, що сьогодні ніде – від Лісабону до Уралу – немає такої підтримки для європейських ідеалів, як у Києві. Коваль говорив про мету таких акцій, як варшавський марш. За його словами, це вияв не лише солідарності з Україною, а й зверення до Брюсселя. Польський політик каже, що Євромайдани – це конкретне послання для євробюрократів.

«Сьогодні ми звертаємося до західних ЗМІ і політиків. Де в Європі під європейськими прапорами стоїть стільки людей, як у Києві? Ті, які сидять у кабінетах у Брюсселі, в Парижі, в Берліні, повинні дати Україні виразний сигнал, що Україна потрібна Європі. Вони можуть змінити ситуацію, щоб потім не було запізно», – сказав Павло Коваль.

Перебіг варшавського маршу солідарності висвітлювали усі провідні польські ЗМІ. Журналісти робили прямі включення із цього заходу. Марш закінчився під стінами посольства України в Польщі, де його учасники домовилися надавати протестувальникам у Києві всіляку підтримку – моральну та матеріальну.

«Це символічна дерадянізація України» – Сікорський

Марш солідарності в польській столиці завершувся саме тоді, коли з Києва долинули вістки про скинення пам’ятника Леніну. Цю подію негайно прокоментували польські ЗМІ та політики.

Радослав Сікорський, польський міністр закордонних справ не приховує свого задоволення тим, що в Києві зник пам’ятник тиранові. В інтерв’ю для телебачення TVN 24 він сказав:

«Хтось може говорити, що це недипломатично, але я вважаю, що Ленін був одним із найкривавіших тиранів ХХ сторіччя, і особисто я радію, що в черговій європейській столиці не стало його пам’ятника», – зазначає Сікорський.

На думку міністра, повалення пам’ятника – це символічна дерадянізація України. Водночас Сікорський застерігає:

«Пам’ятаймо, ми це знаємо зі власної історії, що за такі моменти ейфорії іноді згодом потрібно заплатити високу ціну», – зауважує Сікорський.

Ми це знаємо зі власної історії, що за такі моменти ейфорії іноді згодом потрібно заплатити високу ціну
Радослав Сікорський
Сікорський також сказав, що у зв’язку з ситуацією в Україні він отримує тривожні сигнали. «Ми закликаємо обидві сторони до поміркованості та незастосування сили» – наголосив польський міністр закордонних справ. Сікорський вважає, що вимога опозиції про імпічмент Януковича – це політична помилка. Він каже, що саме президент мав би стати тією людиною, яка ухвалила б рішення про створення коаліційного уряду або підписання угоди про асоціацію з ЄС. На його думку, обидві строни мусять зберігати поміркованість, зменшити свої очікування й почати розмовляти про те, як вийти з тупика.

Сікорський переконаний, що Україна повинна провести реформи, які дозволять їй отримати фінансову допомогу з Міжнародного валютного фонду й вбережуть державу від банкрутства.
XS
SM
MD
LG