Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація може в будь-який момент перерости в збройні сутички: Жеребецький


Європейський Союз вкотре закликав українську владу утриматися від застосування сили проти учасників протесту.

Все гучніше звучать заклики до сторін сісти за стіл переговорів. Віктор Янукович погодився у вівторок зустрітися з трьома колишніми президентами Кравчуком, Кучмою та Ющенком для обговорення можливого формату круглого столу та найважливіших питань, що стоять перед країною. Коментуючи сьогоднішню зачистку урядового кварталу і продовження стягнення владою у Київ військ, один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк скептично оцінює можливість знайдення компромісного рішення у рамках круглого столу.

Інформацію про те, що президент Янукович погодився на «круглий стіл», прокоментував для «Голосу Америки» експерт з міжнародної безпеки Євген Жеребецький, який зараз чергує на барикадах у центрі Києва, на перетині вулиць Богомольця і Шовковичної.

«Чи добре, що будуть переговори? Безумовно, добре. Тому що ситуація в країні напружена, вона може в будь-який момент перерости в збройні сутички, і там уже нікому до жартів не буде. Ми просто летимо в яму. Ну, добре, що вони збираються, це прекрасно. Тільки що це треба було зробити ще сьогодні ввечері, зібратися. Бо до вечора він може все це зачистити. Он бачите, у мене за спиною стоїть Беркут, тут поряд міліціонери, яких пустять на м’ясо спочатку, а там, з того боку, Беркут, розбавлений Альфою. Тобто явно, що вони не дуже мирно настроєні. Ну, а ми прийшли, стоїмо, ми мирні люди, і ніхто поки що не збирається нікуди йти. Якщо зараз поб’ють людей в черговий раз, то завтра буде 200-300 тисяч народу тут, півмільйона, мільйон, і тоді можливі всякі варіанти. Якщо до того часу діяли провокатори, яких запускав той же Янукович і Захарченко, то тут уже почнеться народна ініціатива. Зброї до чорта в людей. І якщо комусь, не дай Боже, вб’ють дитину чи щось таке, хто там вже буде думати. І кінчиться це тим, що Януковичу просто не буде ніде місця. Тому треба припинити цей абсурд, і чим скоріше. Тому що зараз тут сидять люди, які не вміють воювати. А от почнуть воювати зовсім інші».

У свою чергу, політаналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимип Горбач висловив свою позицію:

«Очевидно, що ця готовність сісти за стіл переговорів з попередніми президентами – це вже добра новина, з одного боку, бо це означає, що Янукович готовий хоча б щось чути хоча б від когось. З іншого боку, те, що відбувається зараз в центрі Києва – передисклокації, дії силовиків, внутрішніх військ – означає те, що готується якщо не розгін Майдану, то його щільне блокування і робота на виснаження. Вони будуть всіх випускати з Майдану, але нікого не впускати: транспорт, підвезення води і їжі, підходу людських ресурсів, щоб виснажити Майдан і потім мати можливість його зачистити. З точки зору логіки політичних переговорів це гра на те, щоб послабити переговорну позицію свого опонента перед тим, як сісти за стіл переговорів, щоб уже вести ці переговори з позиції сили і диктувати свої умови. Я думаю, що все це робиться саме для того, щоб говорити з позиції сили».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG