Доступність посилання

ТОП новини
20 вересня 2020, Київ 21:53

Чеська пісня для українського Майдану


Кілька днів тому була на авторському вечорі відомого чеського барда Їржі Смиржа. Їржі чехи шанують, і не тільки ті, хто любить авторську пісню. Їржі Смирж для чехів – це такий своєрідний еталон людської гідності, достоїнства, непереборності духа.

Приємною несподіванкою для мене стала пісня Їржі Смиржа «Для Ержіки», яку він присвятив своїм знайомим українцям. З ними його звела доля в Празі. Їржі розповів, що особливо йому запала в душу доля одного заробітчанина, який з глибоким болем переживав розлуку з домом.

Їржі Смирж знає про події на Євромаданах в Україні. Він з великим розумінням і співчуттям ставиться до тих українців, які наперекір зимі, під загрозою побоїщ відстоюють своє право жити в Європі.

Їржі Сирж передав свій уклін українцям, а з ним – і свою пісню як музичну підтримку Майдану.
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Їржі хоче, щоб його музичний привіт почули українці на Майдані, щоб знали, що вони не самі, і чехи також з ними.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Працюю в Українській редакції Радіо Свобода 25 років, також стільки само років займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті ім. І.Франка (1970 р., диплом з відзнакою), протягом 1986-1989 рр. навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України. У 1992 р. – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 р. працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993-1995 рр. – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG