Доступність посилання

ТОП новини

Євромайдан дав Україні другий шанс для інтеграції в Європу – Деймон Вільсон


На переконання колишнього високопосадовця адміністрації Джорджа Буша, а зараз віце-президента Атлантичної ради США Деймона Вільсона, народ України, вийшовши на Євромайдани, дав Україні другий шанс для інтеграції в Європу.

Він переконаний, що сьогодні влада і опозиція повинні сісти за стіл переговорів:

«Можливо варто розпочати зі створення технічного уряду, який можна сформувати шляхом переговорів між владою та опозицією. Цей технічний уряд мав би відновити переговори з ЄС та Міжнародним валютним фондом. Цей уряд мав би також почати певні реформи юридичної системи. Це мав би бути технічний уряд, який мав би зробити дві важливі речі - підготувати ґрунт для позачергових президентських виборів, а також опрацювати ідею перерозподілу владних повноважень від президентської до більш традиційної парламентської системи для України».

Експерт наголошує, що візит заступника державного секретаря США Вікторії Нуланд та високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон до України має сприяти пошуку виходу з кризи. Їх завдання також пояснити Януковичу та його бізнес оточенню, що їх чекає у випадку застосування сили і придушення мирних протестів. Західні уряди, ще досі очікують від президента Януковича, що він прислухається до голосу народу. В протилежному випадку можуть постраждати не лише його політичне майбутнє, але й фінансові інтереси його оточення та родини:

«Ми використовуємо це знаряддя дуже ефективно - якщо вони будуть продовжувати діяти як зараз, то вони не зможуть подорожувати до США та до Європи. Їх інвестиції також можуть потерпіти. Президент Янукович є не лише президентом України. Він є головою родини економічних та бізнес інтересів. Вони зустрінуться з реальними економічними наслідками для свого бізнесу, якщо він прийме неправильні рішення».

За словами Деймона Вільсона, протягом останніх років боротьби з тероризмом уряд США добре відшліфував систему пошуку і замороження рахунків та інвестицій не дружніх чи небезпечних для США структур. Цю систему сьогодні уже використовують проти порушників прав людини у світі. При ухваленні відповідних рішень їх дуже легко використати і до урядовців України:

«Окремі особи можуть бути занесені до списку візових обмежень. Вони та їх родини не зможуть в’їжджати як до США, так і до Європи. Їх фінансові інтереси будуть піддані розслідуванню. Їх майно та фінанси у США та Європі можуть бути заморожені. Їм можуть заборонити подальші інвестиції. Їх банківські перекази будуть обмежені. Ми бачили ефект таких санкцій на економіку Ірану. Ми не хочемо робити це по відношенню до України. Україна не Іран чи Білорусь. Але ми маємо ці засоби».

Колишній голова відділу Європи у Раді національної безпеки США каже, що подібні санкції можуть бути використані вже зараз за рішенням Державного департаменту США, або відповідний закон може ухвалити Конгрес, як це було по відношенню до російських посадовців з законом Магнітського.

Але на сьогодні, за словами Деймона Вільсона, в України та українців ще залишається шанс на компроміс між владою та опозицію і на повернення на шлях європейської інтеграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG