Доступність посилання

ТОП новини

Керівництво Криму лякає людей Євромайданом, бо саме боїться?


Сімферополь – Акції протесту в Києві несуть в собі загрозу знищення кримської автономії і заборони російської мови в Криму. Так вважають члени президії парламенту автономії, які висловили цю позицію у відеозверненні до кримчан. Минулого тижня кримські депутати також закликали керівництво України вжити рішучих заходів з розгону Євромайдану аж до запровадження в країні надзвичайного стану. Місцева преса назвала такі заяви «неадекватними», а в соціальних мережах піднялася хвиля глузування над цим зверненням керівництва Верховної Ради АРК.

Президія кримського парламенту поширила уже третю за два останні тижні заяву про політичну ситуацію в Україні. Ще дві прокламації депутати ухвалили на своїх сесіях. В усіх документах – засудження масових акцій протесту опозиції у столиці і вимоги силового розгону Євромайдану. В останньому зверненні, яке керівники Верховної Ради автономії навіть записали на відео, мовиться, що «організатори вуличних заворушень у Києві прагнуть будь-якою ціною захопити владу в країні».

Автори звернення висловлюють переконання, що руйнівні процеси насамперед стосуватимуться автономного статусу Криму. «Ми з вами ризикуємо втратити все, що так важко досягнули за роки існування нашої республіки. Нас позбавлять права говорити, писати, отримувати освіту рідною для більшості кримчан російською мовою. Сьогодні Крим стоїть перед вибором: чи стерпіти насильницьку майданізацію чи дати рішучу відсіч антидержавним та антикримським силам», – заявив у відеозверненні голова кримського парламенту, регіонал Володимир Костантинов і закликав кримчан бути готовими стати на захист автономії.

Однопартієць спікера, депутат Єфим Фікс, який теж знявся у згаданому відеосюжеті, каже, що насправді керівники автономії підтримують готовність президента Януковича до діалогу з протестувальниками і вважають круглий стіл початком такого діалогу. Водночас, вони змушені робити такі радикальні заяви, бо відчувають загрозу автономному статусу Криму.

«Стосовно Автономної Республіки Крим, то тут побоювання за наслідки цієї ситуації більш загострені. Зроблені протягом 20 років напрацювання, які стосуються автономного статусу і конституційних повноважень Криму можуть бути в одну мить ліквідовані», – зазначив Єфим Фікс.

В парламенті Криму втратили відчуття реальності – Чубаров

Остання заява президії кримського парламенту є приводом для роботи і психіатрів, і правоохоронців, вважає лідер фракції «Курултай-Рух» Рефат Чубаров.

На його думку, Верховна Рада Криму перестала бути представницьким органом, а депутати з провладної більшості втратили відчуття реальності. «Вони не відбулися як депутати, оскільки залишилися продовженням правлячої партії. А тому вони так і не зрозуміли, що мають представляти інтереси людей, а не лише влади», – зазначає Рефат Чубаров.

Кримський політичний аналітик Микола Семена назвав останню заяву керівництва парламенту «найбільш неадекватним документом», який не відповідає реальній ситуації в суспільстві і державі. «Наша Верховна Рада виступає з найбільш радикальних позицій і дуже перебільшує загострення ситуації в країні. Є перебільшення, є неправда, є дезінформація. Події в Києві не несуть жодної загрози автономії і, тим більше, використанню в Криму російської мови. Це відверта вигадка», – зазначив Микола Семена.

Після бурхливого критичного обговорення в соціальних мережах, відеоролик зі зверненням кримського спікера і членів президії з офіційного сайту Верховної Ради Криму видалили. Зате в мережі з’явився інший відеоролик – із зверненнями десятків кримчан на підтримку євроінтеграції та Євромайдану.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG