Доступність посилання

ТОП новини

Чи вийдуть донецькі чорнобильці на мітинги за свої права?


Валерія Дубова

Донецьк – У п’ятницю у Донецьку відбудуться урочистості, присвячені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС. Щоправда, не всі чорнобильці хочуть іти на офіційні заходи, в яких братимуть участь представники влади. Пенсії, за якими ще два роки тому довелося виходити на безстрокові мітинги, досі перераховані не всім.

Два роки тому чорнобильські мітинги завершились розколом серед лідерів цього руху, адже деяким об’єднанням дістались державні пільги та перераховані пенсії, інші, нічого не добившись, зневірились. Тому і на контакти з чинною владою йти не хочуть. Про це розповідає голова Донецької обласної організації «Всеукраїнське oб’єднання вeтeрaнів Чорнобиля» Володимир Деркач у коментарі Радіо Свобода.

«Всеукраїнське oб'єднання вeтeрaнів Чорнобиля у Донецькій області в офіційних заходах до Дня ліквідатора цього року брати участь не буде. Уряд, сформований Партією регіонів, образив чорнобильців усієї України. Акції протесту можна проводити хоч зараз, виходити щоденно до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в Донецьку. І кричати: «Владу геть». Виявити солідарність з народом України – це наша громадянська позиція як чорнобильців», – пояснює Володимир Деркач.

У чорнобильців досі претензії до уряду

Попри розкол серед чорнобильських організацій через грошові виплати та виконання судових рішень, ліквідатори мають спільні претензії до влади. Про те, як змінилася ситуація, розповів Радіо Свобода голова Донецької обласної організації «Чорнобиль-Єдність» Микола Гончаров.

«Матеріальний стан інвалідів-чорнобильців погіршився. Крім іншого, недостатньо фінансування на придбання медикаментів. Місцева влада на сьогодні до того, що не виконуються рішення судів по чорнобильцям Донеччини, не має стосунку. Це питання до центрального органу виконавчої влади. Мені соромно за уряд, за таке ставлення саме до чорнобильців. Народ може піднятись. Те, що відбувається у Києві, повторює те, що було в мініатюрі у Донецьку у листопаді-грудні. Я думаю, що Микола Янович свій ресурс вичерпав, він не може розмовляти з народом», – скаржиться Микола Гончаров.

Представники влади, у свою чергу, у перспективу повторення чорнобильських акцій не вірять. За словами начальника Департаменту з питань внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації Віктора Ніколаєнка, зараз стосунки з чорнобильцями постійно підтримуються, і передумов для протестів немає. Про це він сказав у коментарі Радіо Свобода.

«Ми на своєму рівні робимо все, що від нас залежить, щоб допомагати чорнобильцям. Близько 400 людей отримають чи вже отримали матеріальну допомогу. Ми дуже тісно працюємо з чорнобильцями. Діалог є, робота є. Сьогодні передумов в області для будь-яких акцій протесту по цій лінії немає», – зазначає чиновник.

Більшість чорнобильських організацій Донеччини на урочистості все ж прийдуть.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG