Доступність посилання

ТОП новини

Цікавинки звідусіль: 3D принтер для незрячих дітей, різдвяний кекс-гігант


Тривимірний принтер
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Тривимірний принтер

Тривимірний принтер допомагає незрячим дітям у Японії відкривати світ

Японська корпорація Yahoo у співпраці зі школою для незрячих у префектурі Сайтама створила тривимірний принтер для незрячих дітей.

Процес «друкування» займає близько години. За допомогою тривимірних фігур діти з вадами зору покращують своє уявлення про предмети навколо, можуть торкнутися їх і детально вивчити.

Вибрати річ, яку хочеш потримати у руках, – від мініатюрного тривимірного відтворення гори Фудзі до фігури слона з найменшими деталями – можна натиском на одну-єдину кнопку.

Наразі 3d-принтер наявний лише в одному екземплярі, його тестують школи для незрячих. Незабаром Yahoo обіцяє випустити такий принтер для продажу.

У Дрездені спекли рекордний «штоллен»

«Штоллєн»
Будь ласка, зачекайте
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Німецьке місто Дрезден відзначило 20-річчя свого традиційного «штоллен»-фестивалю виготовленням рекордного зразка цієї самої випічки.

«Штоллен» – це назва особливого різдвяного кексу, виготовленого з дріжджового тіста з додаванням родзинок, цукатів і, подекуди, марципану.
До ювілею фестивалю дрезденські пекарі виготовили «штоллен» довжиною понад 4 метри і вагою більше ніж 4 тонни.

Пекарі – а їх було понад 60 – розповіли, що для рекордного «штоллена» місили тісто, пекли та шарували кекс протягом трьох із половиною тижнів. Для кексу знадобилися понад тонна муки, близько 340 кілограмів цукру, 200 мільйонів родзинок, 172 кілограми цедри з лимонів і апельсинів, а також не менше ніж 120 літрів ямайського рому.

Ця випічка є найважчою у світі. Автори рекорду кажуть, що кожен, хто спробує рекордний «штоллен», зробить добру справу, адже всі кошти, які отримають від продажу шматочків кексу-гіганта, підуть на благодійність.

Білий дім відтворили у вигляді імбирного пряника

«Білий Дім» з імбиру
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Адміністрація президента США оприлюднила відео, на якому видно, як крок за кроком створюють міні-копію Білого дому у вигляді імбирного пряника. Готовий кондитерський виріб наразі виставляють у їдальні президентської адміністрації.

На відео процес зафіксований у пришвидшеному темпі: створення «імбирного Білого дому» можна роздивитися за 2 хвилини, хоча реально на це витратили кілька тижнів.

Як і минулого року, перед «пряниковою» адміністрацією сидить виготовлена з шоколаду міні-копія собаки Бо – пса президента США Барака Обами. Поруч із Бо цього року опинився і новий чотириногий член сім’ї, собака Санні.

Колумбійські палеонтологи викопали рештки динозавра віком 130 мільйонів років

Плесіозавр
Будь ласка, зачекайте
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Вчені з Колумбії відкопали скелет плезіозавра – морської рептилії, яка жила 130 мільйонів років тому. Плезіозавр з довгою шиєю плавав у водах південного океану у час, коли температура на Землі була значно вищою, ніж зараз.

8-метрову рептилію знайшли в центральному штаті Колумбії Бояка, який, як вважається, був під водою протягом всього крейдового періоду.

Раніше рештки плезіозавра виявили в Австралії, Північній Америці, на півночі Європи, а також на Антарктиді.

Огляд за матеріалами Рейтерс
XS
SM
MD
LG