Доступність посилання

ТОП новини

Луганці за єдину Україну, яка б співпрацювала з Росією


Мітинг прихильників Партії Регіонів, Луганськ (фото прес-служби Партії регіонів)
Луганськ – Більшість луганців не є симпатиками Євромайдану й представникам опозиції вдається зібрати малочисельні мітинги. Набагато більше людей їздить до Києва на організований владою «антимайдан». Але переважна блідість жителів Луганщини не хочуть розколу України й не розуміють, про який «тектонічний розлом» каже прем’єр Росії Дмитро Медведєв.

На Луганщині 17 грудня відбувся автопробіг на підтримку євроінтеграції. Тридцять автомобілів без партійної символіки вирушили до прикордонного пункту Ізварене, щоб там встановити прапор Євросоюзу.

Поки учасники акції готувалися до старту, організатор автопробігу – представник партії УДАР Сергій Лінник розповів Радіо Свобода, що об’їздив усю Україну, але ніякого «медведєвського тектонічного розлому» не побачив.

«Показує і Майдан, і те, що збирала влада – «антимайдан», що люди не хочуть бійки, ніяких ексцесів. Люди хочуть жити мирно, нормально», – вважає Лінник.

А от пенсіонерку пані Віру прапори Євросоюзу на автівках обурюють і вона чомусь вважає, що жителі Західної України не люблять східняків.

«Ми хочемо жити мирно, але якщо не виходить, потрібно роз’єднуватися», – категорично заявляє вона.
Думка луганців: чи є в українському суспільстві «тектонічний розлом»?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Іншої думки ветеран праці пан Анатолій: «Розколу України більшість людей, я думаю, не хоче. Україна має бути єдиною державою. У нас є і гімн, і прапор свій».

Студентка Олеся теж хоче жити й працювати в мирній і єдиній Україні, але вона «за» тісну співпрацю з Росією й засуджує Євромайдан.

«Донбас тягне всю Україну. Хочеться працювати, отримувати гроші і бути українцем у своїй державі. А не так, що жителі Західної України працюють у Польщі та в інших країнах Євросоюзу», – каже дівчина.

Розколюють же країну політики та високопосадовці, каже Світлана, і вказуючи рукою на будівлі облдержадміністрації та облради.

«Я не знаю, що в головах у цих товаришів, що сидять ось в цих будівлях. Це залежить тільки від них. Якщо вони захочуть, вони будуть маніпулювати, вони будуть провокувати реакцію людей. Якщо вони захочуть, цілком ймовірний розкол», – переконана Світлана.

Розколу в Україні не бачать тільки сліпі – депутат

Деякі проросійськи політики на Луганщині активно використовують образ Путіна та Росії. Наприклад, бізнесмен Владислав Кривобоков. Але, як показують вибори, це не дуже йому допомагає. Гегемонія Партії регіонів на Луганщині триває.

І представник цієї сили депутат облради Андрій Нєдовєс каже, що «розлому» в Україні не бачать тільки сліпі. Основні фактори – різне історичне минуле, мова, а тепер ще й питання інтеграції. Переконує: сам він за Євросоюз, а ось його 500 працівників виступають за союз з Росією. Успішною запорукою євроінтеграції він називає роз’яснювальну роботу на сході України та адекватну реакцію північного сусіда. В останньому він дуже сумнівається. До речі, Андрій Нєдовєс пообіцяв найближчим днями запросити Радіо Свобода на свій завод, щоб показати виробництво і розповісти, як йому вдається співпрацювати з Росією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG