Доступність посилання

ТОП новини

На місце проросійського Януковича готують Кличка (європейська преса)


Обіцянки Росії малоймовірні, пишуть у середу деякі європейські видання про отримані днем раніше фінансові та іншого роду обіцянки Кремля Україні. У той час, як деякі ЗМІ намагаються проаналізувати, які «високі політичні цілі» криються за російськими кредитами та знижками, інші газети зазначають, що розпочинається другий раунд, на який європейські лідери на місце проросійського Януковича готують нового проєвропейського лідера важковаговика-професіонала Віталія Кличка

Брюссельське інтернет-видання EUobserver наводить думки, які висловлюють європейські дипломатичні джерела.

Оглядач Андрю Ретман, маючи на увазі найближчі часи, пише: «Путінська угода вбила будь-яку надію, що Янукович підпише» угоду про асоціацію із ЄС.

«Ми передбачали такий розвиток подій. Тепер питання полягає у тому, що Янукович робитиме з усіма тими людьми, що продовжують протестувати у Києві», – додає у коментарі EUobserver неназваний дипломат, зауважуючи, що не дуже вірить у дотримання Путіним та Януковичем зроблених у Москві обіцянок. «Росія й раніше обіцяла кредити та гранти Білорусі й Україні, але не дала жодної копійки», – зауважує співрозмовник інтернет-видання, нагадуючи популярну в Східній Європі приказку: дармовий сир тільки в мишоловці.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель та її європейські колеги готують боксера-професіонала Віталія Кличка до ролі нового лідера, пише німецька газета Der Spiegel. Перший раунд бою за Україну Росія «взяла технічним нокаутом, коли росіянин Путін переконав Януковича відкритим тиском і спокусливими обіцянками» не підписувати угоду у Вільнюсі. Втім, питання ще відкрите і до початку другого раунду канцлер Німеччини має намір залучити до гри нового учасника – Віталія Кличка. Високого важковаговика та чемпіона будуть готувати до ролі проєвропейського опонента проросійському Януковичу. І є надія, що саме Кличко підпише угоду з ЄС, яка, сподівається Європа, все ж матеріалізується, резюмує видання у статті під назвою «Другий раунд: ЄС готує Кличка до керівництва Україною».

Популярний французький часопис Le Figaro звертає увагу на велетенську фінансову позику Україні з огляду на слабку російську економіку. Ці дарунки лягають на неї важким тягарем і є додатковим навантаженням не лише для бюджету, що зазнає нелегких часів, але й для енергетичного велетня «Газпрому», який через кишені платників податків буде «фінансувати енергетичні знижки, встановлені Кремлем задля високих політичних цілей», – іронізує видання. Тим часом, відкладено тему Митного союзу, що викликане небажанням провокувати гнів проєвропейських протестувальників. Le Figaro наводить слова одного з європейських дипломатів, який припускає, що «питання вступу України до цього об’єднання Росія ставитиме, але переговори, вочевидь, розтягнуться до президентських виборів 2015 року», – прогнозує неназваний європейський дипломат у статті «Росія подає руку Україні».

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG