Доступність посилання

ТОП новини

У маєтку Святого Миколая на Косівщині відбулося свято для дітей


Кілька тисяч дітей приїхало в четвер у маєток Святого Миколая, що на Косівщині, в національному природному парку «Гуцульщина».

Втретє тут проходив і фестиваль новорічно-різдвяної іграшки. Розпочався він звуками трембіти, спільною молитвою та внесенням Віфлеємського вогню.

До дітей завітав Святий Миколай, який кожному вручив солодкі подарунки. У світському житті – це працівник національного природного парку Віталій Ходан. За його словами, протягом року на адресу маєтку приходить по кілька тисяч листів дітей з усієї України.

Особливо урочистим моментом дитячого свята стало запалення Миколаївської ватри. Діти-пустуни могли в ній спалити різочки, які отримали від улюбленого святого української дітвори.

Працювали казкові станції «Курочка ряба», «Солом’яний бичок», «Пан Коцький», «Колобок», «Рукавичка», «Дванадцять місяців» та інші.

За словами директора національного природного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука, створювали маєток Святого Миколая не лише задля вручення подарунків, а й для того, аби зберегти народні звичаї і традиції. При парку працює відділ екологічної освіти і рекреації, є майстер-класи, розроблені екологічні стежки і кінні маршрути.

На конкурс новорічно-різдвяної іграшки та новорічно-різдвяних композицій «Збережемо лісову красуню» свої роботи привезли діти з усього Косівського району. Приміром, учні з Яворова виткали власними руками ліжник із ялинковими мотивами.

Наразі таке свято для дітей організовують силами працівників національного парку і спонсорів, яких називають помічниками Миколи Чудотворця. І хоча є відповідні указ президента України і постанова уряду про виділення коштів на розвиток маєтку Святого Миколая, їх ще не отримували. Між тим, тут хочуть створити на території 116 гектарів круглорічний «Прикарпатський Артек».

Маєток Святого Миколая у Пістині Косівського району створений у 2004 році. Тут є пошта святого, його кабінет і спальня, музей новорічно-різдвяної іграшки і майстерня, дитяче казкове містечко.
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG