Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську страйкують трамвайники


Трамвай у Дніпропетровську, 19 грудня 2013 року
Транспортний колапс у Дніпропетровську. У четвер через страйк працівників на лінії не вийшли усі трамваї. Робітники «Міськелектротрансу» вдались до такого кроку, як вони самі кажуть, з відчаю – вже майже три місяці вони не одержують зарплату. На підприємстві фінансові проблеми пояснюють невиконанням платіжних доручень обласним управлінням державної казначейської служби. Між тим у міській раді в усьому звинувачують транспортні новації, запроваджені чиновниками та керівниками електротранспорту. Упродовж дня рух у частині міста був паралізований: 6 маршрутів тролейбусів, водії яких поки не страйкують, не змогли перекрити трамвайні перевезення.

З самого ранку працівники комунального підприємства «Дніпропетровський міськелектротранспорт» перекрили виїзд з трамвайно-тролейбусного депо. Вони заявили, що відмовляються працювати і вимагають негайно виплатити їм зароблені гроші. Зарплату на підприємстві не отримали ще за жовтень. Заробляють небагато, скаржаться працівники, водії – трохи більше від 2 тисяч, кондуктори – півтори, а умови праці – важкі.

«Умови праці дуже складні. Треба встати о третій ранку, приїхати на роботу, прийняти вагон, відпрацювати на лінії 8 годин, а іноді вийти й у вихідний, оскільки через недокомплект штату через невелику й невчасну зарплату на підприємстві понад 500 осіб. Вимога робітників – не вийдуть на маршрути, доки не побачать, що зарплата нарахована», – говорить працівниця трамвайного депо Олена.

«Бюджет у плачевному стані»

Дехто з працівників, аби хоч якось прогодувати родину, був змушений залізти в борги, а то й узяв банківський кредит, розповідають на підприємці. Робітники заявляють: не вийдуть на лінії, доки не отримають смс про те, що на їхні картки надійшло зароблене. Заборгованість перед більш ніж 2 тисячами працівників електротранспортного підприємства наразі складає десятки мільйонів гривень. Тільки за жовтень людям винні понад 5 мільйонів гривень.

У керівництві КП «Дніпропетровський міськелектротранспорт» пояснюють: невиплати заробітної плати пов’язані з тим, що Держказначейство затримувало перерахунок коштів. Питання про швидке погашення заборгованості електротранспортникам було вирішене ще вчора на рівні Мінфіну, працівникам повідомили, що гроші будуть. Але такі обіцянки транспортники чули не раз, відтак керівництву не повірили.

«Казначейство пояснює так: із 1-го числа починається виплата за соціально захищеними статтями – це пенсії, зарплати вчителям, лікарям. Ми як частково госпрозрахункове підприємство фінансуємось за залишковим принципом. З огляду на те, що і державний, і міський бюджети зараз у плачевному стані, то у нас заборгованість щодо державного бюджету склала зараз близько 17 мільйонів», – сказав директор підприємства КП «Міськелектротранс» Андрій Камінський.

Гроші пішли не на зарплату, а на вагони?

Водночас у Дніпропетровській міській раді винних у транспортному колапсі пропонують шукати не в Держказначействі, а в чиновницьких кабінетах. Депутат Сергій Жуков заявляє: власні гроші, зароблені електротранспортом за рахунок перевезень, замість того, щоб платити зарплату працівникам, використовували на так звану транспортну «реформу». Приміром, каже він, величезні гроші пішли на те, щоб здійснити переїзд депо №1 з центру міста у віддалений район, у непристосоване приміщення. Також кошти «вимились» через закупівлю трамвайних вагонів з-за кордону – списаних, які потім ще мали пройти недешевий ремонт.

Якщо чиновники роблять нелогічні дії, щодо них мають бути зроблені висновки
Сергій Жуков
«Я вважаю, що винні чиновники, які займаються транспортною інфраструктурою. Є управління, що відповідають за розвиток електротранспорту. Якщо чиновники роблять нелогічні дії, щодо них мають бути зроблені висновки. Таке, що сталось сьогодні, не повинно бути в такому великому місті, як Дніпропетровськ», – сказав Сергій Жуков у коментарі Радіо Свобода.

Депутати міськради на черговій сесії наступного тижня планують вимагати від посадовців та керівників міськелектротрансу детального фінансового звіту, Погрожують навіть ліквідувати профільний департамент міськради, який відповідає за транспорт.

Між тим, якщо кошти на картки працівників електротрасу не надійдуть до кінця дня, у п’ятницю до страйку трамвайників збираються приєднатись ще й тролейбусники.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG