Доступність посилання

ТОП новини

Автори петиції до Обами: допоможіть звільнити Тимошенко


На сайті Білого дому з’явилася нова петиція, автори якої закликають президента США Барака Обаму вжити всіх законних заходів для звільнення колишнього українського прем’єра Юлії Тимошенко.

«Тимошенко ув’язнена українським режимом два з половиною роки, її арешт визнаний незаконним Європейським судом з прав людини», – наголошують автори петиції (Страсбурзький суд визнав незаконним тільки досудовий арешт Тимошенко, але не розглядав позбавлення її волі за вироком суду – ред.).

Вони нагадують, що європейські лідери і уряд США, уряд Канади та інші світові лідери висловили свою глибоку стурбованість і вимагають негайного звільнення Тимошенко.

«Сотні тисяч людей, які виходять на Майдан у Києві, прагнуть її звільнення», – твердять автори петиції.

На цей момент під петицією, оприлюдненою 20 грудня, підписалися близько двох з половиною тисяч людей. Для розгляду адміністрацією США петиція має набрати 100 тисяч голосів до 19 січня.

Петиція з вимогою застосувати санкції до президента України Віктора Януковича і членів Кабінету міністрів, що з’явилася на сайті американського Білого дому 26 листопада, менш як за тиждень набрала понад 120 тисяч підписів.

На сайті адміністрації президента США згодом з’явилися ще кілька петицій із закликом втрутитися в ситуацію в України – від заклику до військової інтервенції в Україну для усунення влади і до санкцій проти влади України.
XS
SM
MD
LG