Доступність посилання

17 Грудень 2017, Київ 14:33

Від посольств Німеччини й Австрії вимагали санкцій для влади України


У Києві близько 20 активістів пікетували посольства Німеччини й Австрії з вимогою застосувати санкції проти українських високопосадовців й олігархів, які володіють на території цих країн майном отриманим, на думку протестувальників, корупційним шляхом.

Мітингувальники вимагали від влади Німеччини й Австрії покарання для представників української влади, зокрема для секретаря РНБО Андрія Клюєва, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та українського бізнесмена Ріната Ахметова.

«Саме Ахметов фінансує цю владу, а Клюєв уособлює цю влади і причетний до розгону мирного мітингу в Києві 30 листопада», – каже одна з учасниць акції Валентина Кривда.

Активісти віддали до двох посольств лист-звернення з проханням, щоб влада Німеччини й Австрії «обмежила доступ до майна олігархів, яке перебуває у межах Європейського союзу і яке було отримане у незаконний спосіб», – говорить учасник акції Орест Стець.

До листа активісти прикріпили матеріали з української преси, які вказують на корупційну складову одержання українськими високопосадовцями і олігархами нерухомості в Німеччині й Австрії.

До протестувальників вийшов перший секретар посольства Австрії в Україні Йоганнес Айгнер. Він заявив, що Австрія може керуватися тільки австрійськими і європейськими законами. Айгнер зазначив, що уряд Австрії не має впливу на юридичну владу в країні.

«Якщо юридична влада встановить, що є підозра в протиправних діях, – говорить Йоганнес Айгнер, – то будемо відслідковувати все це. Але якщо ці особи діяли згідно з австрійським законодавством, то для нас це буде дуже важко».

Перший секретар посольства наголосив, що якщо події відбуваються в Україні, то це правове підґрунтя українського законодавства і Австрія не може мати на це вплив.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG