Доступність посилання

14 Грудень 2017, Київ 21:13

У Єгипті стався вибух біля будівлі розвідки, тривали сутички з ісламістами


У Єгипті в неділю стався вибух біля будівлі військової розвідки, внаслідок якого поранені четверо військових, зруйнована одна зі стін. Напад стався в селі Аншас у провінції Шаркія, за кількадесят кілометрів на північний схід від столиці Каїра, в якому розміщена ціла низка військових об’єктів.

Припускають, що йдеться про вибух замінованого авта. Військові назвали цей напад «боягузливим терористичним актом».

Це вже принаймні третій такий вибух у Єгипті за останній тиждень. У четвер п’ять людей були поранені внаслідок вибуху в автобусі в Каїрі. А у вівторок смертник на замінованому авті підірвався біля будівлі поліції в місті Мансура, внаслідок чого загинули 15 чи 16 людей і близько ста були поранені.

Також у неділю в Каїрі тривали сутички між силовиками і студентами провідного ісламського релігійного університету «Аль-Азгар», прихильниками скиненого президента-ісламіста Мухаммада Мурсі.

Попереднього дня, в суботу, в таких сутичках загинув один студент, коли поліція ввірвалася на територію університетського містечка, де студенти підпалили одну з будівель, щоб звільнити шлях пожежникам. Тоді ж затримали десятки студентів, у яких виявили зброю чи займисту рідину.

У п’ятницю в сутичках між силовиками і прихильниками Мурсі в різних місцях Єгипту загинули не менш як чотири людини.

Становище в Єгипті напружилося після того, як після вибуху в Мансурі тимчасова влада країни офіційно назвала терористичною організацією поміркований ісламістський рух «Мусульманське братство», з лав якого вийшов скинений президент і члени якого становлять головну масу його прихильників.
XS
SM
MD
LG