Доступність посилання

ТОП новини
20 вересня 2020, Київ 10:55

Реформа Конституції не обговорюється з творцями Основного закону 1996 року – суддя США


До роботи над проектом реформування Конституції України, який координує екс-президент України Леонід Кравчук не запрошено людей, які працювали над Конституцією України 1996-го року. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів федеральний суддя США, Богдан Футей, який брав участь у створенні першої конституції незалежної України.

Федеральний суддя США вбачає проблему у невиконанні в Україні норм закладених у чинній Конституції.

«Конституція прийнята у 1996-му році отримала позитивні оцінки міжнародних організацій та Венеціанської комісії. У тій конституції закладені і гаранті прав людини, і верховенство права і розподіл влади, і судова незалежність», – нагадав федеральний суддя США Богдан Футей.

«Наприклад, конституція України 1996-го року гарантує суд присяжних, але це не було введено у дію аж до ухвалення в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу у 2012-му році, але і у ньому закладено інститут народних засідателів, а не суд присяжних західного зразка», – відзначив Футей.

Футей також відзначив, що вважає проблемним проект судової реформи в Україні. Зокрема – призначення суддів на рекомендацію Вищої ради юстиції.

«Вища рада юстиції тепер є дуже заполітизована і якщо вона тепер буде пропонувати президенту призначення суддів пожиттєво і Верховна рада не братиме у цьому процесі участі, то у процесі призначення суддів не буде контролю», – зазначив федеральний суддя США.

«Якщо президент зможе призначати та звільняти суддів, то судді у своїх рішення будуть орієнтуватись на нього», – вважає Футей.

Цього тижня стало відомо, що Конституційна Асамблея, яку очолює Леонід Кравчук, завершила підготовку проекту концепції реформування Конституції Україні.

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG