Доступність посилання

ТОП новини

Реформа Конституції не обговорюється з творцями Основного закону 1996 року – суддя США


До роботи над проектом реформування Конституції України, який координує екс-президент України Леонід Кравчук не запрошено людей, які працювали над Конституцією України 1996-го року. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» розповів федеральний суддя США, Богдан Футей, який брав участь у створенні першої конституції незалежної України.

Федеральний суддя США вбачає проблему у невиконанні в Україні норм закладених у чинній Конституції.

«Конституція прийнята у 1996-му році отримала позитивні оцінки міжнародних організацій та Венеціанської комісії. У тій конституції закладені і гаранті прав людини, і верховенство права і розподіл влади, і судова незалежність», – нагадав федеральний суддя США Богдан Футей.

«Наприклад, конституція України 1996-го року гарантує суд присяжних, але це не було введено у дію аж до ухвалення в Україні нового Кримінально-процесуального кодексу у 2012-му році, але і у ньому закладено інститут народних засідателів, а не суд присяжних західного зразка», – відзначив Футей.

Футей також відзначив, що вважає проблемним проект судової реформи в Україні. Зокрема – призначення суддів на рекомендацію Вищої ради юстиції.

«Вища рада юстиції тепер є дуже заполітизована і якщо вона тепер буде пропонувати президенту призначення суддів пожиттєво і Верховна рада не братиме у цьому процесі участі, то у процесі призначення суддів не буде контролю», – зазначив федеральний суддя США.

«Якщо президент зможе призначати та звільняти суддів, то судді у своїх рішення будуть орієнтуватись на нього», – вважає Футей.

Цього тижня стало відомо, що Конституційна Асамблея, яку очолює Леонід Кравчук, завершила підготовку проекту концепції реформування Конституції Україні.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG