Доступність посилання

ТОП новини

Кличко знайшов собі прем’єра (огляд преси)


Офіційна сторінка Євромайдану на Facebook набрала вже 163 тисячі прихильників. Досягти такого результату їй вдалося лише трохи більше, ніж за місяць. Це, як переконує сайт газети «День» – безпрецедентний показник для українського сегменту всесвітньої мережі. За місяць з сторінкою «ЕвроМайдан» взаємодіяло 73,37% її прихильників. Це – один з кращих показників в світі! Журналісти визнають, що популярність ресурсу спричинив потужний громадський інтерес до самої теми, яку він висвітлює. Проте, велику роль зіграла змістовність і оперативність повідомлень, які з'являються кожні 10-15 хвилин на сторінці спільноти.

Останній тиждень грудня ознаменувався оприлюдненням кількох знакових соціологічних досліджень. Як пише інтернет-видання «Лівий берег». Дослідження зафіксували тектонічний злам, що стався в опозиційному середовищі. Майдан розставив все по своїх місцях. Зокрема, істотно зміцнилися позиції Віталія Кличка і Петра Порошенка, які стали лідерами симпатій в протесаному середовищі серед політиків. Логічний хід – їх підсумувати, зауважує видання. Підсумувати за допомогою створення тандему: Кличко – Президент, Порошенко – Прем'єр. У форматі тандему провести виборчу кампанію. Одним з головних акцентів самої кампанії зробивши зобов'язання повернутися до Конституції зразка 2004-го. Подібний сценарій має низку переваг. Зокрема, президентському потенціалу Кличка допомога досвідченого управлінця Порошенко допоможе вирішити кадрові питання. Однак, подібний тандем навряд чи благословить Юлія Тимошенко, зауважує журналіст. Адже це означатиме «злив» нею Арсенія Яценюка. Разом з ним – власної партії «Батьківщина». Хоча саме союз Порошенка з Кличком може бути запорукою якнайшвидшого звільнення Тимошенко.

Євромайдан нині не має іншого вибору, як перетворитися на громадський рух. Однак, на думку експерта «Української правди», Майдан спробують «осідлати» політики і зробити з нього ще одну партійну чи припартійну структуру. Що містить загрозу розколу для протестного руху. А розкол – надто велика розкіш перед лицем такого суперника, як Янукович і його режим. Взагалі, експерт вважає, що завдання Майдану – не лише у зміщенні Януковича, але й виявленні нових лідерів. Він мав би стати щось на зразок ракетоносія, який виводить супутник на орбіту – а потім відпадає за непотрібністю.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG