Доступність посилання

ТОП новини

У Харкові встановили найвищу в Україні новорічну ялинку


Ялинка у Харкові світить мільйонами комбінацій
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Ялинка у Харкові світить мільйонами комбінацій

Харків – Харківська 36-метрова ялинка є найвищою серед новорічних красунь, установлених на центральних площах обласних центрів України. На цій ялинці сяють 70 тисяч лампочок, її вага – три десятки тонн. Над спеціальним комп’ютерним забезпеченням та обладнанням працювали винятково харківські програмісти, конструктори та дизайнери.

Площа «Свободи» – тут у зведеному новорічно-різдвяному містечку гігантоманія. Восьмиметрові дід Мороз і снігуроньки, шестиметрова синя конячка, а по периметру – височезні сніговики. Але почуваєшся ліліпутом, коли стоїш і дивишся на 36-метрову ялинку.

Цьогорічна харківська ялинка таки унікальна, бо її художнім оформленням, технічною розробкою і конструюванням займалися лише харківські фахівці, щоправда штучна хвоя є китайською. Впродовж року над створенням нової ялинки працювала ціла команда інженерів, художників, програмістів та фахівці інших професій. Монтували гігантське технічне диво місяць.

Максимальний діаметр ялинки – понад 16 метрів. А важить вона більше 30 тонн. В середині конуса пролягає більше 30 кілометрів дротів. Динамічні світлоефекти утворюються завдяки величезній мережі зі світлодіодів – там їх більше 70 тисяч. Розповідає директор комунального підприємства «міський інформаційний центр» Олександр Попов.

Верхівка ялинки – зірка. Вона створена із нержавіючої сталі і важить якихось 60 кілограмів, але на ній стільки світлоелементів, що можна було збожеволіти, поки ми їх налаштували
Олександр Попов
«Світлодіоди поєднані між собою в спеціальну мережу як на відеоекрані, лише складність полягає в тому, що у нас відеоекран не прямокутний, а конусний. Тому тут більш складне програмне рішення з управління цим екраном. Крім цього, у самій мережі використовуються ще світлодіодні елементи як завитки, спеціальні кулі. Вони всі міняють світло, змінюють динаміку. Там навішені стробоскопи. Крім цього, там унікальна чотириметрова верхівка ялинки – зірка. Вона створена із нержавіючої сталі і важить якихось 60 кілограмів, але на ній стільки світлоелементів, що можна було збожеволіти, поки ми їх налаштували», – каже Олександр Попов.

В середині конуса розташовується також пульт управління з комп’ютерами. Звідси подаються світлоефекти на ялинку. Харківська Новорічна красуня вночі, вдень і на свята палатиме вогниками по-різному, – розповідає автор художнього вирішення проекту Світлана Дуденко, головний художник Харкова.

Дуже красива феєрія, коли ялинка схожа на дзигу, що крутиться, тобто лінії обертаються навколо дерева
Світлана Дуденко
«У нас є можливість змінювати кольорове оформлення. Тут можливі мільйони комбінацій. Наразі у нашої ялинки двісті світлокомбінацій. Тут є феєрверки. Із верхівки сипляться геометричні фігури, сніжинки, кульки. Дуже красива феєрія, коли ялинка схожа на дзигу, що крутиться, тобто лінії обертаються навколо дерева. Ялинка у нас може бути синя з чорним, і синя з білим, І, рожева і, блакитна і, кремова, тобто ми вирішили зробити ялинку по-справжньому святковою», – зазначила Світлана Дуденко.

Ялинка як мультимедійний арт-проект

Для художника Світлани Дуденко – це 18 новорічний ялинковий проект. Вона згадує як раніше їй доводилося мудрувати, аби соснові та ялинкові гілки не випадали із залізного каркаса, щоб залізні трубки, куди вставляли гілля, не було видно глядачеві, аби з композиції не падали на голови людям іграшки. А тепер, радіє художник, комп’ютерні технології дозволяють експериментувати із світлом та спецефектами.

Багатьох харків’ян вразили різнокольорові текстові привітання з Новим роком, що з’являються на ялинці. Тому у декого із кмітливців є ідея зі створення спеціального програмного додатку для мобільного телефона, аби можна було на ялинку передавати своє вітання.

Було б цікаво, якби був створений додаток до айфона, щоб можна було керувати малюнками на ялинці
харків'янин Сергій
«Було б цікаво, якби був створений додаток до айфона, щоб можна було, наприклад, за 25-30 гривень, керувати малюнками на ялинці», – поділився ідеєю з Радіо Свобода харків’янин Сергій.

Художник Світлана Дуденко додає, що ялинки справді стають мультимедійними арт-проектами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG