Доступність посилання

ТОП новини

У представництві ЄС пояснили, які вигоди дає асоціація


У представництві Євросоюзу в Україні наголошують, що останнім часом відносини України і ЄС стали предметом низки публічних коментарів, деякі з яких неточно відображають справжні вигоди для України від угоди про асоціацію.

Зокрема, кажуть у представництві, відповідно до статті 49 Договору про Європейський союз, будь-яка європейська держава, яка поважає принципи, на яких заснований ЄС, може подати заявку на членство. «Членство вимагає, щоб країна-кандидат мала інститути, які гарантують демократію, верховенство права, права людини і повагу та захист меншин, а також мала реально працюючу ринкову економіку і була здатна самотужки впоратися з конкурентним тиском і силами ринку в рамках Союзу», – мовиться в повідомленні.

Подавати чи не подавати заявку на вступ до ЄС, є рішенням кожної окремої країни, наголошують у представництві. «Асоціація є кроком вперед у процесі і дозволяє кожній країні зважити, чи слід просуватися далі. Ми беремо до відома останні опитування громадської думки, які показують, що більшість українців підтримує майбутнє членство в ЄС», – мовиться в заяві.

Щодо можливих втрат для української економіки через підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС, то, як заявляють у представництві, деякі цифри, що їх цитують, жодним чином не відображають справжні вигоди тісніших зв’язків з ЄС для України. «Досвід країн Центральної Європи показує, що асоціація з ЄС приносить користь обом сторонам. Економіки зросли і привернули іноземні інвестиції, в той же час стимулюючи внутрішні інвестиції. Конкурентоспроможність збільшилася і дозволила швидке зростання торгівлі. Відкриті ринки зробили ці країни менш уразливими до коливань на світових ринках», – мовиться в повідомленні.

Угода пропонує Україні доступ на ринок Євросоюзу без шкоди для традиційної торгівлі або співпраці з Росією, вкотре наголошують представники ЄС.

«Так само, як великі компанії ЄС продають свою продукцію на різних ринках по всьому світі, українські виробники могли б продовжувати продавати свої товари на російському ринку, в той самий час шукаючи нові можливості на спільному ринку ЄС, який становить понад 22% світової економіки», – мовиться в заяві.

Уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС приблизно за тиждень до саміту у Вільнюсі 29 листопада, де її мали підписати. Це викликало масові протести в Україні.
XS
SM
MD
LG