Доступність посилання

ТОП новини

Фондовий ринок піднявся завдяки вливанням уряду США – експерти


©Shutterstock
2013 рік був позитивним для американського ринку цінних паперів. За дванадцять місяців ринок виріс на 3000 пунктів. Рішення Центробанку США припинити допомогові виплати банкам з 2014 року посилила активність інвесторів у 2013. В цілому аналітики дали позитивну оцінку 2013 року. Щодо 2014 року – вони дещо занепокоєні.

Електронне табло на Таймс-cквер в Нью-Йорку говорить само за себе. Темпи зростання інвестиційних фондів у 2013 були приголомшуючими. Більшість аналітиків вважають, це сталось завдяки ефективній політиці Центробанку США. Пітер Карділо – головний економіст компанії Роквел Ґлобал Кепітал каже:

«Це був дуже позитивний рік. Ситуація на ринках покращилась, зросла вартість цінних паперів, об’єми інвестиційних фондів – на рекордно високому рівні. Частково це сталось через те, що уряд, Центральний банк були дуже щедрими. Вони наповнили ринок ліквідком».

Подібну думку висловлює Джон Аллісон з Уніо Голдінґс:

«Центральний банк США цього року скуповував невиплачені іпотеки. Також він придбав чимало акцій державного займу, що повернуло гроші американському урядові, які відтак він вкладає в економіку – чи то у приватний бізнес, чи то у компанії, які працюють на уряд. Саме така політика створила сприятливі умови на ринку».
Діаграма чітко демонструє криву зростання ринку у цьому році. Що станеться у 2014? Джон Аллісон каже, що рішення Центробанку купити на 10 мільярдів доларів менше акцій держзайму може мати негативний вплив на ринок цінних паперів.

Джон Аллісон продовжує:

«Якщо це станеться, відсоткові ставки на позики продовжуватимуть зростати, а ринки, як правило, негативно реагують на таке зростання, навіть за умов загалом сприятливого клімату. Так що США наразі опинились у дещо неоднозначній ситуації».

Більшість аналітиків погоджуються, що люди повинні продовжувати інвестувати, навіть якщо ринки дещо впадуть.

Професор бізнес-школи Нью-Йоркського університету Стівен Браун підтримує теорію довготермінового інвестування у ринок цінних паперів:

«Гравці на ринку цінних паперів повинні думати про довготривалі перспективи. А що відбудеться у короткій перспективі – передбачити не може ніхто. Щодо майбутнього, якщо ми віримо в Америку, вкладати у ринок цінних паперів – це розумне рішення».

Однак, як ринки, так і бізнес невизначеності не терплять. Рішення Центробанку зменшити допомогу банку, але разом з тим не підвищувати відсоткові ставки на позичання – спроба зробити ситуацію більш прогнозованою, підтримати зростання американської економіки, а відтак заспокоїти і решту світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG