Доступність посилання

ТОП новини

Протестний рух в Україні послабили Різдвяні свята (світова преса)


Події в Україні все ще не сходять зі шпальт західної преси. Британське видання Independent повідомляє про побиття депутата-свободівця Іллєнка та адвоката Кізіна, BBC News рахує кількість демонстрантів на першому у новому році недільному протесті у Києві, американський часопис Daily Beast констатує, що протестний рух у Києві здувся через свята та грошові вливання з Росії, а Financial Times стежить за судовим розглядом у Лондонському суді навколо захоплення українського телеканалу «ТВі».

Протестний рух в Україні здувся через Різдвяні свята та грошові вливання з Росії, робить висновок видання Daily Beast.

Із наближенням Нового року та Різдва, більшість українців поставили політику на паузу, щоб підготуватися до сезону свят. Сувора революція, яка загрожувала повалити авторитарне правління Віктора Януковича, зійшла з рейок через Діда Мороза, пише видання.

Озираючись назад, здавалось неймовірним, щоб така мужня революція могла бути так легко викорінена зусиллями з боку Кремля. Проте, пропозиція Путіна відразу стабілізувала гривню, і відвернула дефолт. Зниження ціни на газ – «манна небесна» для більшості українців, які вже платили за російський газ більше, ніж західні європейці.

Президент України також зіграв у свої карти добре, вважає Daily Beast. Зрозумівши, що дії силовиків тільки розпалюють протести, він відступив в останні тижні, щоб протести йшли своїм природнім шляхом. Відсутність нічних рейдів «Беркуту» зробила важчим масовий вихід людей посеред ночі на площу Незалежності.

Утім, ще не час корумпованому уряду України оголошувати кінець боротьби. Євромайдан був заряджений в ніч Нового року, десятки тисяч прийшли, щоб продемонструвати підтримку дедалі слабшої революції.

Будь-який невірний рух з боку уряду або необґрунтована вимога з боку Росії, може вивести десятки тисяч людей назад на площі протягом дня, робить висновок американське видання.

Британська BBC News пише про те, що перший український антиурядовий протест у Новому році зібрав у Києві близько десяти тисяч людей, і це значно менше, ніж на піку кампанії в грудні, коли збиралися і 200 тисяч українців. Екс-боксер та один із лідерів опозиції Віталій Кличко закликав до відновлення демонстрацій після різдвяних свят у понеділок та вівторок і попередив про загальний страйк.

Додатковий імпульс останнім великим протестам опозиції наприкінці грудня дав напад на активіста і журналіста Тетяну Чорновол, яка була жорстоко побита в ніч на католицьке Різдво.

У своїх виступах та статтях журналістка звинувачувала президента Януковича в корупції під час фінансування своєї резиденції в передмісті Києва. Віктор Янукович заперечив звинувачення в корупції і закликав провести розслідування за фактом нападу на Чорновол.

Видання Independent повідомляє про нові напади на лідерів Євромайдану. Член парламенту від фракції «Свобода» Андрій Іллєнко та активіст і адвокат Сидір Кізін виходили з міліцейської дільниці в центрі Києва, їх зупинила банда молодих людей. Повідомляється, що з-десяток чоловіків били їх ногами і кулаками, а згодом втекли, коли напад перервали двоє перехожих.

У міліції заявили, що почали розслідування цієї атаки, але підозрювані не виявлені. Independent також повідомляє своїм читачам про усі гучні напади на активістів Євромайдану, включаючи Тетяну Чорновол та Дмитра Пилипця.

Видання Financial Times пише про те, що українсько-американський бізнесмен Олександр Альтман може отримати термін у британській в’язниці. Суддя Високого суду виявив, що Альтман порушував постанови суду під час тяжби за український телеканал «TВi».

Дата слухань буде встановлена Високим судом на початку цього року. Тоді будуть визначені санкції Олександру Альтману за невиконання судових постанов, в тому числі за ігнорування заборони проводити будь-які дії з телеканалом – тобто з майном, що перебуває у центрі судового розбору.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG