Доступність посилання

18 Жовтень 2018, Київ 11:59

Донецький Євромайдан показав актуальний різдвяний вертеп із участю «Беркута»


Донецький Євромайдан показав актуальний різдвяний вертеп із участю «Беркута»
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00
Активісти донецького Євромайдану влаштували сьогодні, на Святвечір, різдвяний вертеп. До традиційних мотивів і колядок додались сучасні герої та ідеї. Так, серед персонажів з’явилися «Беркут» і «Чірт», а Ірода вдягли у хутряну шапку замість корони і поселили, за сценарієм, у «палац межи горами».

Активісти осучаснили навіть репліки персонажів: «Чірт» став говорити ламаною українською мовою, а українки заступались перед Іродом за дітей, яких б’ють через «йолку».

Текст сценарію є оригінальним, написаним спеціально для донецького Євромайдану одним з його активістів. Учасники розповідають, що часу на підготовку вистави було мало – вертеп підготували за дві репетиції. Вони називають виставу символічною, адже вона поєднує традиційне і сучасне.

«Наш вертеп специфічний у поєднанні давніх традицій і ритуалів, які у Донецьку теж є не дуже давніми, і поточних актуальних подій, – говорить активіст Євромайдану Євген Насадюк. – Але з історії театру театр на площі і говорив про найболючіше, найактуальніше».

Крім вертепу, учасники принесли на Євромайдан кутю і пригощали нею всіх охочих. До того ж сьогодні до Донецька привезли подарунки від львівських активістів – прапори і ялинкові прикраси з українською та європейською символікою, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

У святковій атмосфері учасники Майдану не забули про нагальні проблеми. Голосуванням вони вирішили, кого відряджатимуть до Харкова на загальноукраїнську зустріч представників Євромайданів різних міст.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG