Доступність посилання

ТОП новини

У Пакистані колишній президент Зардарі постав перед судом


Прихильники Асіфа Алі Зардарі вітають його біля суду
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Прихильники Асіфа Алі Зардарі вітають його біля суду

Колишній президент Пакистану Асіф Алі Зардарі постав сьогодні перед протикорупційним судом у столиці Ісламабаді у зв’язку зі звинуваченнями в корупції на суми в мільйони доларів, що стосуються ще 1990-х років. Після короткого слухання суд ухвалив продовжити розгляд 18 січня.

Біля будівлі суду Зардарі, першого демократично обраного президента Пакистану, який завершив свій п’ятирічний конституційний термін (2008–2013), вітали десятки його прихильників.

Ці звинувачення свого часу висунули проти нього у Швейцарії, заявляючи, що він відмивав мільйони доларів хабарів чи викрадених із держбюджету коштів через швейцарські банки. Вони стосуються 1990-х років, коли його дружина, небіжчиця Беназір Бгутто, була прем’єр-міністром Пакистану. Справи у Швейцарії закрили, коли 2007 року в Пакистані оголосили амністію низці політиків і урядовців, звинувачуваних у корупції. 2009 року Верховний суд Пакистану скасував указ про амністію і розпорядився поновити розслідування в цій справі, але на той час Зардарі вже став президентом і отримав недоторканність від судових переслідувань на час перебування на посаді.

Асіф Алі Зардарі заперечує ці звинувачення як політично мотивовані.
XS
SM
MD
LG