Доступність посилання

ТОП новини

Тактика Банкової щодо Майдану провалилася (огляд преси)


Київ – Це неправда, що в Україні усе спокійно і майданна активність потроху вщухає. Як стверджує «Український тиждень», ілюзорність спаду революційної активності не показник затихання протестів. Навпаки. Протести з масового стояння в одному визначеному місці плавно переходять в активнішу фазу. Обидві сторони вибрали менш витратну і водночас ефективнішу тактику, що відповідає духові часу, – завдання точкових ударів. Цей вибір не можна назвати свідомим, радше вимушеним. Влада була змушена вдатися до нього, щоб не вступати у відкрите протистояння на вулиці, чудово розуміючи, що ще одне масове застосування сили цілком логічно призведе до непередбаченого розвитку ситуації. Стратеги з Банкової тверезо оцінили свої сили й зробили ставку на «лікування часом» і залякування. Вичікування, позірна бездіяльність та гуманність можновладців у поєднанні з точковими репресіями повинні були, на їхню думку, довести неефективність стояння на Майдані й повільне погашення запалу протестувальників. Розрахунки не лише не справдились, а й стали стимулом для супротивника переглянути свої способи боротьби. Те, чого не можна домогтися, стоячи на Майдані, можна, виявляється, отримати, вдавшись до конкретних дрібних акцій. Одне пікетування маєтку чиновника, підкріплене відеозйомкою його казкових «надбань» із тенісними кортами та басейнами, здатне, виявляється, завдати дуже болючого удару. І постреакція на такі візити тільки підтверджує це. Безглузді й недолугі залякування автомайданівців, звинувачення їх у міфічних гріхах лише додають запалу. Країна потроху прокидається, переконує «Український тиждень».

Основний тренд 2014 року, за версією тижневика «Фокус», це – пробуджена громадянська самосвідомість українців. Євромайдан продемонстрував колосальний потенціал самоорганізації співвітчизників. Цей досвід буде затребуваний і в нинішньому році, пише «Фокус». У політичному сезоні 2014-го міграція народних депутатів у фракціях продовжиться. Впливати на число і вектор руху перебіжчиків всередині парламенту будуть два фактори – наближення президентських виборів і політична криза. Також різко посилиться війна компроматів. Чорним піарникам доведеться опускатися до відвертих провокацій, щоб здивувати звиклих до всього українських виборців і радикально вплинути на їх думку перед президентськими виборами 2015 року. Ще один рік в Україні буде низька інфляція, майже повна відсутність іпотеки та уповільнена стагнація більшості галузей, песимістично прогнозує видання.

Кількість крадіжок із банківських рахунків в Україні стрімко зростає. Причина, як стверджує тижневик «Кореспондент», те, що кіберзлочинці не просто йдуть в ногу з часом, а випереджають його. Річ у тім, що зараз пограбування банків та їхніх клієнтів головним чином перемістилося в мережу. І запобігти цим злочинам все важче. Стаття називається «Злодії нашого часу».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG