Доступність посилання

ТОП новини

Майдан шукає нові методи тиску на Януковича (огляд преси)


Київ – Не зважаючи на зовнішнє єднання на Майдані, лідери опозиції не забувають про головне питання, – хто з них буде президентом, і чи варто уже в першому турі висувати єдиного кандидата. Аргументів вистачає в обох сторін. Але що об'єктивно краще? «Якби в опозиції був беззаперечний лідер, то вже зараз потрібно було б об'єднуватися довкола нього і готуватися до виборів», – вважає експерт газети «Сегодня». У цій ситуації, на його думку, логічним є варіант «драбини»: єдиним кандидатом висувається Юлія Тимошенко, якщо її знімуть, то Віталій Кличко, якщо і його знімуть – Арсеній Яценюк, а слідом за ним – Олег Тягнибок. Стаття називається «Кандидат-2015: єдиний чи троє».

Опозиція зараз шукає нові форми та методи протистояння. Там будуть діяти методом проб і помилок, зауважує газета «День». Однак Майдан можуть утримати і як плацдарм на майбутнє. Чи вдасться утримати? Для опозиції нереагування влади стало певною несподіванкою, і там зараз шукають якогось тактичного оновлення. Варіанти розвитку ситуації можуть бути різні: як конфліктні ситуації, на кшталт що були в Святошинському районі столиці, так і спалах нових. За певний час можливі і спроби м’якого розблокування. Хоча б частково. Опозиція буде шукати нові методи й форми протистояння з владою Януковича. Можливо, припускає експерт, матиме місце спроба проголосувати за відставку уряду в лютому. Той же Автомайдан може дати про себе знати. Проте тиск на владу – різної форми та інтенсивності – буде продовжуватися й надалі. А ситуація такої собі уповільненої кризи та збереження політичношо напруження триватиме. Заголовок публікації – «Протести: криза чи «нова хвиля»?».

Московські домовленості Януковича з Путіним можуть сповільнити державний видобуток та альтернативні проекти, приватні ж компанії – темпи нарощуватимуть, стверджує газета «День». Експерт видання переконує, що найбільшу небезпеку російська газова знижка матиме для таких проектів, як розвідка і облаштування родовищ сланцевого газу та для проектів з видобутку газу на глибоководному шельфі Чорного моря. Тож якщо ціна на газ зберігатиметься політичною й надалі, то вони можуть відтермінуватися. Не заморозяться, але матимуть серйозні проблеми, і у них значно збільшаться ризики. Про це йдеться в матеріалі «Що буде з внутрішнім газовидобуванням в Україні?».

У січні цього року різко збільшилася кількість пропозицій щодо продажу елітної нерухомості. Як інформує газета «Сегодня», зараз на продаж виставлені понад 2 тисячі квартир і 3 тисячі будинків, вартість яких перевищує 1 мільйон американських доларів, хоча ще восени 2013 роки таких оголошень на сайті з продажу нерухомості було не більше ніж тисячу. Найбільше пропозицій в Києві і області, услід йдуть Одеса, АР Крим, Донецьк і Дніпропетровськ. Несподіваний бум на продаж елітної нерухомості аналітики видання пов’язують із нестабільною ситуацією в країні та непевністю у завтрашньому дні. Позаяк не виключено, що ціни незабаром впадуть і продавати елітну нерухомість стане невигідно. Стаття називається «Багатії розпродують квартири».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG