Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2019, Київ 15:25

Янукович хотів і з ЄС, і з Росією, а опинився ні з чим – аналітик


Томас де Ваал, на цьому архівному фото у студії Радіо Свобода в Баку, Азербайджан
Президент України Віктор Янукович намагався грати за стратегією руху в обидва боки, і до Європейського союзу, і до Росії, а врешті це обернулося стратегією «ні в який бік», і він опинився ні з ЄС, ні з Росією, заявив сьогодні Радіо Свобода аналітик із Фонду Карнеґі у США Томас де Ваал.

За його словами, в цьому проблема українського керівника, якому постійно доводиться йти на компроміси й пошуки рівноваги – адже проєвропейська частина суспільства в Україні не здасться й не розійдеться з євромайданів просто так, але водночас Україні потрібні й добрі відносини з Росією.

При цьому політолог звернув увагу, що стосовно Митного союзу під проводом Росії, до якого Москва прагне залучити й Україну, є сумніви, чи він дійсно працюватиме. Він, зокрема, згадав, що президенти Казахстану і Білорусі, ще двох учасників цього об’єднання, вже починають скаржитися на його роботу і висловлюють зовсім різні думки щодо того, яка вона мала б бути, з їхнього погляду. Нурсултан Назарбаєв і Олександр Лукашенко вочевидь бачать Митний союз як тісніший економічний союз, зауважив аналітик, тоді як президент Росії Володимир Путін розглядає його скоріше як політичний проект.

Дивитись коментарі (7)

XS
SM
MD
LG