Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську просто неба святкували Василя з політичним підтекстом


У Дніпропетровську сьогодні ввечері просто неба на Європейській площі відзначали Василя: аматорський гурт із представників творчої інтелігенції міста презентував жителям традиційний різдвяний вертеп і обряд посівання, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

За словами ініціатора флеш-мобу, доцента кафедри історії України Дніпропетровського національного університету Олега Репана, в костюмованому дійстві взяли участь півтора десятка людей, представники різних професій – учителів, викладачів, науковців, музикантів. До дійства долучилась малеча, яка, за сценарієм, шаблями та палицями ганяла «нечисту силу», а також вихованці школи бойового гопака, які зіграли ролі «славних лицарів-козаків».

Як розповіли організатори, вертеп – це старовинна традиція, яка на Придніпров’ї тільки починає відроджуватися.

«Вертеп – це різдвяна вистава, яка складається з двох частин: «біблійної», яка розповідає про народження Христа, та «побутової», де розігруються сценки на «злобу дня», зі звичайного життя. Відродження цих свят є важливим для наших звичайних громадян, щоденного самопочуття, бо участь у спільному святі дарує відчуття єдності, відчуття спорідненості, відчуття того, що всі ми є представниками одного роду-народу», – сказала учасниця вертепу, науковий співробітник Інституту суспільних досліджень Ірина Рева.

Вертеп просто неба у Дніпропетровську мав певний політичний підтекст. Так, роль традиційного персонажа дійства Чорта грав «податківець», який тиснув на Селянина та Міщанина, а глядачі, відганяючи нечисту силу, вигукували «Банду геть!».

А втім, за словами організаторів, політичні натяки у вертепному дійстві – не головне, набагато важливіше подарувати перехожим відчуття свята.

Родзинкою дійства стали костюми, над ними ретельно працювали. Приміром, традиційне вбрання англійського міщанина 15-го століття було відтворене активістами місцевого клубу історичної реконструкції.

До флеш-мобу долучились музики з відомого у Дніпропетровську гурту «Вертеп», які продемонстрували традиційний обряд посівання та виконали авторські пісні.
XS
SM
MD
LG