Доступність посилання

ТОП новини

Справжня проблема України – клановий капіталізм (світова преса)


Міжнародна преса, аналізуючи причини політичної кризи та економічних труднощів в Україні, пише про українських олігархів. Мільярдерів названо силою, що любить залишатися в тіні. Також у свіжих статтях про Україну можна прочитати думки про те, наскільки великим залишається вплив Росії на те, що роблять українські державні керівники.

«Справжня проблема України – клановий капіталізм», – проголошує блог брюссельського публіциста Джеймса Наду у вашингтонському виданні The Hill. Автор розповідає про обурення діями української влади і зокрема насильством проти демонстрантів, про що багато говорили на нещодавніх слуханнях комісії конгресу США. Далі він наголошує, що в Україні «справжня загроза демократії походить більше не від служб безпеки країни, а від правлячої еліти – класу недоторканних олігархів, які є корумпуючою силою на усіх рівнях суспільства».

У статті читаємо, що «статки лише десятка українських олігархів становлять приблизно одну п’яту частину ВВП країни. Здобувши свої багатства у беззаконні часи переходу з радянської на капіталістичну економіку, ці олігархи розростаються в тіні – дуже далеко від верховенства закону».

Джеймс Наду пише про приклади використання судів та силових захоплень офісів для розбудови олігархічних імперій. «Українці дуже хочуть і Україні дуже потрібно мати справедливі суди та суддів, що не зазнавали б корупційного тиску мільярдерів. І хоча потрібні судові реформи можуть прийти з Брюсселя, а не з Москви, проте для гарантії майбутнього української економіки більш важливе не підписання угоди з ЄС, а обмеження всемогутності олігархів країни».

Видання EUobsrver.com друкує статтю викладача Києво-Могилянської академії Андреаса Умланда, в якій автор закликає Євросоюз протистояти Росії, коли йдеться про українське питання.

Він стверджує, що Москва зберігає у своїх руках величезні важелі впливу на Україну, і що «європеїзація пострадянської Європи може статися лише тоді, коли Росію змусять дозволити це зробити, або вона сама погодиться на таке».

Андреас Умланд вважає, що Євросоюзу треба не лише критикувати Януковича, але й шукати способу, як дати раду з Путіним.

«До певної міри Янукович поводиться саме так лише тому, що у нього мало вибору, і хто б не був наступним керівником України, він знову постане перед подібними випробуваннями».

Британський тижневик The Economist запитує, «чи житиме Майдан далі»? У статті автори зауважують, що активність проєвропейських та антиурядових протестів в Україні зменшується, хоча головні опозиційні партії не хочуть цього визнавати. Шанси на проведення дострокових виборів малі.

Стаття закінчується таким реченням: «Учасники протестів кажуть, що не зупиняться аж до перемоги. Розчарування відсутністю досягнень буде зростати, особливо з огляду на появу тріщин у лідерстві опозиції, яку вже багато хто називає до болю нудною».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG