Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко закликала опозицію позиватися у Страсбурзький суд через події у Раді 16 січня


Колишній премʼєр Юлія Тимошенко звернулася до опозиції з закликом позиватися до Європейського суду з прав людини щодо подій у Верховній Раді 16 січня у разі, якщо президент підпише ухвалені того дня закони.

У заяві Тимошенко, оприлюдненій її речницею Мариною Сорокою у Штабі національного спротиву, йдеться про те, що опозиція, на думку колишнього премʼєра, має, перш за все, публічно звернутися до президента Віктора Януковича і голови Верховної Ради Володимира Рибака з вимогою не підписувати ухвалені у четвер закони.

«Якщо після таких публічних листів Віктор Янукович та Володимир Рибак усе ж таки підпишуть ці нелегітимні закони, я прошу парламентську опозицію негайно, у день підписання цих законів, передати до Генеральної прокуратури юридично мотивовану заяву про злочин Віктора Януковича, Володимира Рибака, Ігоря Калєтніка, Володимира Олійника та інших причетних і добитися внесення цієї заяви до Єдиного реєстру кримінальних розслідувань», – закликає Тимошенко.

Вона також наголошує на необхідності передати до суду скаргу про те, що 16 січня у Верховній Раді «було сфальсифіковано процес ухвалення законів, з вимогою визнати ці голосування недійсними».

«Я прошу опозицію цю судову справу про нелегітимність ухвалення 16 січня у Верховній Раді України пакету законів провести через усі інстанції національної системи судочинства. Обовʼязково, якомога швидше передати цю справу про фальсифікацію 16 січня голосування в українському парламенті до Європейського суду з прав людини і попросити розглянути її в пріоритетному порядку», – заявляє Тимошенко.

«Незалежно від того, що робитимуть українські суди та Генеральна прокуратура для зупинення процесу нелегітимного голосування у Верховній Раді (скоріше за все, вони будуть покривати цей злочин), я прошу опозицію негайно створити громадську публічну слідчу комісію зі знаних правознавців України, яка разом із журналістами публічно дослідить факт фальсифікації 16 січня 2014 року голосування у Верховній Раді та зробить свій публічний висновок щодо цих подій зі справедливими вимогами до органів української влади. Цей експертний висновок, можливо, треба буде долучити до заяви до Європейського суду (з прав людини)», – вважає колишній премʼєр.

У четвер парламентська більшість ухвалила державний бюджет на 2014 рік, а також низку законодавчих актів, серед яких – зміни до регламенту, які спростили процедуру зняття недоторканності з парламентарів, зміни до кримінального процесуального кодексу, якими запровадили можливість заочного кримінального провадження, і закон, який, зокрема, знову криміналізує наклеп.
XS
SM
MD
LG