Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 00:05

Юлії Тимошенко відмовили в пом’якшенні умов утримання


Комісія, яка розглядала сьогодні в Харкові можливість пом’якшити умови утримання ув’язненої колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, відмовила їй у цьому, повідомили журналістам її захисники.

Зокрема, Андрій Кожем’якін повідомив, що однією з головних підстав відмови було те, що вона перебуває на медичній реабілітації в Центральній клінічній лікарні № 5 «Укрзалізниці» в Харкові.

Тимошенко навіть погодилася написати заяву на ім’я начальника Качанівської колонії і головного лікаря ЦКЛ, що вимагає виписати її навіть попри те, що вона потребує операції і їй важко пересуватися, сказав Кожем’якін, – «щоб вона побачила повітря раз за два роки» і щоб збільшити можливість її спілкування з рідними.

Захисник колишнього прем’єра Олександр Плахотнюк, зі свого боку, заявив, що відмовити в пом’якшенні умов утримання можна тільки за шістьма пунктами, але Юлія Тимошенко не підпадає під жоден із них, тому комісія мотивувала відмову не цими пунктами.

За словами захисників, вони оскаржать відмову в різних судових інстанціях.

Тим часом пенітенціарії подали цілком інший погляд на цю ж відмову, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Зокрема, за словами начальника Качанівської колонії, в якій числиться ув’язнена, Ігоря Колпащикова, при ухваленні рішення врахували такі моменти, як подання працівників колонії про те, як ув’язнена працює і яка її поведінка.

При цьому, за його словами, Тимошенко від самого початку перебування в колонії не працює, бо відмовилася від цього, а також мала дисциплінарні стягнення під час перебування в колонії, а перед тим у слідчому ізоляторі в Києві. Хоча ці стягнення вже давні, їх все ж врахували при винесенні відмови, як і той факт, що ув’язнена не працює.

Таким чином, підсумували пенітенціарії, колишня прем’єр не виконала підстав для переведення її до дільниці соціальної реабілітації.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG