Доступність посилання

ТОП новини

Вдарити по владі гривнею – ініціатива економічного бойкоту


©Shutterstock
Підприємець Артур Козачук із Боярки вже другий місяць підтримує протести. Але своє невдоволення політикою влади він висловлює не тільки чергуваннями на столичному майдані. Віднедавна купуючи товари в магазинах, він цікавиться не стільки їх якістю і ціною, а кому належить підприємство-виробник.

«Якщо я знаю, що цей бренд належить представнику Партії регіонів, я його не купую, а шукаю альтернативний продукт», – каже Артур

Він пояснює, що не хоче своїми грошима підтримувати тих, хто віддає накази розганяти мирні демонстрації і ухвалює репресивні закони.

Бойкот товарів і послуг, які належать близьким до правлячої верхівки політикам, ініціатива небайдужих громадян, пояснює один із її активістів Максим Панов. Майже сорок тисяч людей підтримали її лише в мережі Фейсбук. Вони роздають перед супермаркетами листівки і наліпки із поясненням, які саме торгові марки не слід купувати. Друкують – за свій кошт.

«Купуючи товари чи послуги, які належать олігархам близьким до Партії регіонів, тим самим ми підтримуємо Януковича, його партію і цей злочинний режим», – пояснює свою позицію Панов.

Бойкотують не тільки товари. Активісти закликають змінити мобільного оператора та перевести свій депозит в інший банк, не купувати газети і журнали, які належать близьким до влади олігархам. В ході кампанії з'ясували, деякі сектори економіки, майже повністю контролюються «регіоналами», – ділиться інформацією Максим Панов.

«Зараз тотально відбираються бізнеси. Наприклад вся хлібна індустрія в Україні належить «регіоналам». А без хліба – ніяк».

Підрахувати завдані бойкотом збитки дуже складно. Однак активісти впевнені, що їхні дії не залишилися не поміченими, бо вже отримують погрози. Експерти погоджуються, економічний бойкот може бути ефективним методом тиску. Особливо, якщо його зосередити на декількох ключових для владної команди фігурах. Як це працює пояснює економіст Володимир Лановий.

«Якщо вибрати декілька фігурантів із відомими брендами і саме про них говорити, що вони є тими стовпами, на яких тримається влада, олігархічний устрій країни, корупційні процеси, то це може дуже вплинути на їхній моральний стан. І навіть на підсвідомому рівні. Якщо у них продажі впадуть на 10-15%, вони це серйозно відчують у своїх фінансових результатах. І це будуть не втрати тих, хто працює, оскільки їм все одно мають заплатити зарплату, а втрата прибутків».

Крім того, власники підприємств, які бойкотують споживачі, щоб продати свої товари будуть змушені знижувати ціни, нагадують екскрети.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG