Доступність посилання

ТОП новини

ЄС та МВФ теж винні в розвороті до Росії – Морґан Вільямс


©Shutterstock
Американські підприємці, які інвестували в Україну, стурбовані розвитком ситуації. За словами президента Американсько-української бізнес-ради, зрив підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС призвів до призупинення процесу багатомільйонних інвестицій в Україну.

Вважаючи рішення українського уряду помилковим, і навіть фатальним, Морґан Вільямс водночас вважає, що ЄС та МВФ, не запропонувавши Україні реального фінансового пакету, також приклались до того, що український уряд розвернувся до Росії:

«Ми знаємо про декілька проектів на сотні мільярдів доларів, які були готові втілитись, якби Угоду про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС було підписано. Рішення українського уряду було сюрпризом для них та зривом планів про великі інвестиції в Україну.

Бізнес-громада була шокована рішенням українського уряду і дуже стурбована тим, що відбувається в Україні останнім часом, стурбована перспективами економічної стабільності України. Стурбована, що уряд не вибрав більш прозорого, збалансованого підходу у відносинах з міжнародною спільнотою для вирішення економічних проблем і повернувся до одного донора, чи точніше кредитора, Росії, аби тимчасово вирішити економічні проблеми».

За словами Морґана Вільямса, більшість інвесторів відклали свої плани інвестувати в Україну. Водночас він зазначає, що бізнес-громада хотіла б, щоб Сполучені Штати та Європейський Союз приготували серйозний план економічної допомоги Україні:

«Наскільки я знаю, український уряд був надзвичайно близький до підписання угоди з ЄС. Але ні Міжнародний валютний фонд, ні ЄС не запропонували реального фінансового пакету допомоги. Україна була цим надзвичайно стурбована. Гроші потрібні були терміново».

«Я знаю, що лист від МВФ напередодні про небажання спрощувати умови надання кредиту був шоком для українського уряду, була певна паніка останні декілька днів напередодні Вільнюсу щодо фінансової сторони угоди з ЄС. Бізнес-громада переконана що відсутність серйозного фінансового пакету з боку Заходу була останнім цвяхом у домовину угоди з ЄС».

Сьогодні, за словами Морґана Вільямса, бізнес-громада зацікавлена в більш серйозних підходах Заходу до ситуації в Україні. За його словами, введення санкцій чи серйозний фінансовий пакет з боку Заходу міг би зрушити ситуацію в позитивному напрямку.

Важливе одне, західні уряди справді мають зрозуміти, що Україна не може самостійно впоратись з тиском Росії, а українцям важко самостійно втримати свою країну від скочування до диктатури і перетворення країни на сателіт Росії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG