Доступність посилання

ТОП новини
22 жовтня 2020, Київ 07:03

Президент Сирії Асад заявив, що може балотуватися втретє


Башар аль-Асад під час інтерв’ю AFP, Дамаск, президентський палац, 20 січня 2014 року (фото прес-служби президента Сирії)
Президент Сирії Башар аль-Асад заявив сьогодні, що є «непоганий шанс» того, що він знову балотуватиметься на посаду голови держави на виборах, що мають відбутися влітку, і виключив можливість розділити свою широку владу з опозицією, вже не кажучи про його відставку.

В інтерв’ю Агентству «Франс-Прес», оприлюдненому за три дні до планованого початку Женевської мирної конференції щодо Сирії, він також заявив, що ця конференція має зосередитися на війні з «тероризмом» – так офіційний Дамаск називає всіх своїх супротивників.

Метою конференції, про яку світова спільнота домовлялася раніше, має бути створення перехідного уряду в Сирії для пошуку виходу з кризи в цій країні і закінчення громадянської війни, яка триває вже майже три роки.

Сирійська опозиція заявляє, що ні в якому разі не погодиться на участь у такому уряді самого Асада й наближених до нього діячів. Її провідне об’єднання також пригрозило вийти з конференції, якщо не буде скасоване запрошення на участь у попередніх переговорах перед нею, яке від ООН отримав Іран, союзник влади Сирії.

Башар аль-Асад завершує другий семирічний термін на посаді президента Сирії: він був обраний на неї 2000 року, замінивши на ній свого батька Хафеза аль-Асада, який помер на посаді, і 2007 року. За нині чинною конституцією Сирії 2012 року, перебування на президентській посаді обмежене двома термінами, але нинішній термін Асада за нею рахується як перший.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG