Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 02:35

Президент Сирії Асад заявив, що може балотуватися втретє


Башар аль-Асад під час інтерв’ю AFP, Дамаск, президентський палац, 20 січня 2014 року (фото прес-служби президента Сирії)
Президент Сирії Башар аль-Асад заявив сьогодні, що є «непоганий шанс» того, що він знову балотуватиметься на посаду голови держави на виборах, що мають відбутися влітку, і виключив можливість розділити свою широку владу з опозицією, вже не кажучи про його відставку.

В інтерв’ю Агентству «Франс-Прес», оприлюдненому за три дні до планованого початку Женевської мирної конференції щодо Сирії, він також заявив, що ця конференція має зосередитися на війні з «тероризмом» – так офіційний Дамаск називає всіх своїх супротивників.

Метою конференції, про яку світова спільнота домовлялася раніше, має бути створення перехідного уряду в Сирії для пошуку виходу з кризи в цій країні і закінчення громадянської війни, яка триває вже майже три роки.

Сирійська опозиція заявляє, що ні в якому разі не погодиться на участь у такому уряді самого Асада й наближених до нього діячів. Її провідне об’єднання також пригрозило вийти з конференції, якщо не буде скасоване запрошення на участь у попередніх переговорах перед нею, яке від ООН отримав Іран, союзник влади Сирії.

Башар аль-Асад завершує другий семирічний термін на посаді президента Сирії: він був обраний на неї 2000 року, замінивши на ній свого батька Хафеза аль-Асада, який помер на посаді, і 2007 року. За нині чинною конституцією Сирії 2012 року, перебування на президентській посаді обмежене двома термінами, але нинішній термін Асада за нею рахується як перший.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG